
Spotkanie rozpoczęło się od głośnego czytania fragmentu książki Agnieszki Frączek „A to feler! O tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przygód Jana Brzechwy, jednego z najwybitniejszych polskich autorów literatury dziecięcej, a następnie wzięli udział w pogadance na temat tego, kim jest bajkopisarz oraz jakie cechy powinien mieć twórca baśni i bajek.
W ramach zajęć zorganizowano również zabawy i gry sprzyjające rozwijaniu kreatywności oraz umiejętności współpracy. Uczniowie uczestniczyli w grze skojarzeń, która pobudziła ich wyobraźnię i pomogła w budowaniu nowych pomysłów do tworzonych historii. Zmierzyli się również z zadaniem związanym z tekstami Agnieszki Frączek, które inspirowane są utworami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zadaniem uczniów było odgadnąć do jakich wierszy nawiązują rymowanki. Chętni czwartoklasiści podjęli się także zadania z ułożeniem alternatywnego zakończenia do „Czerwonego Kapturka".
Kolejnym etapem zajęć było tworzenie własnych bajek – każdy z uczestników mógł na chwilę poczuć się jak prawdziwy bajkopisarz, puszczając wodze wyobraźni i kreując własne historie. Był to moment pełen kreatywności, gdzie dzieci zaskakiwały swoją pomysłowością i oryginalnymi pomysłami.
Na zakończenie wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety. Wydarzenie zorganizowano w ramach zadania „Biblioteczny kalejdoskop zdarzeń. Literackie i edukacyjne wędrówki” w programie „Partnerstwo dla książki 2024”. Patronat honorowy - Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Miasta Stalowej Woli.
__________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.