Ekologiczne zajęcia

Ekologiczne zajęciaEko przyjaciel naszej planety wie, jak się zachować w lesie, nad wodą, w parku, na ulicy i w domu. Pierwszaki z PSP nr 7 na zajęciach w Bibliotece Głównej wykazały się sporą wiedzą z zakresu ekologii, wiedzą, że oni również mogą swoim zachowaniem, codziennymi czynnościami i nawykami pokazać iż można uczynić wiele by chronić naszą planetę.

Nie tylko segregacja śmieci jest ważna ale i również świadome podejście do poszanowania zieli, zużycia prądu, wody, używania toreb zamiast plastikowych reklamówek itd. Po serii zadań, zagadek i ćwiczeń dzieci zapamiętają jak ważna jest ochrona środowiska. Stworzyliśmy również eko zabawę - zakręconą historię, by pokazać dzieciom jak z przedmiotów, które uważane są za śmieci można wyczarować coś fajnego: zabawkę, dekorację czy grę. Na koniec zaprosiliśmy naszych gości na quiz ekologiczny i do kącika małego czytelnika z propozycjami książek o tematyce związanej z hasłem zajęć.

Luty 2019