Konkursy rozstrzygnięte

Konkursy rozstrzygnięte25 kwietnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza uroczyście podsumowano dwa konkursy zorganizowane dla uczniów stalowowolskich szkół. Uczniowie podstawówek rywalizowali w konkursie literacko-plastycznym „Eko - bajka”, zaś uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli zgłosić swoje projekty na konkurs „Rewitalizowana Stalowa Wola – wczoraj, dziś i jutro”.

Ekologiczne bajki wykonało 113 uczniów. Komisja w składzie Patrycja Żurawska – pracownik Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta, przewodnicząca, Beata Sudoł-Kochan – polonista, Jadwiga Kukuła –plastyk, Małgorzata Kotwica-Tonderys– pracownik Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta oraz Joanna Rybak – kierownik Biblioteki Głównej MBP oceniała bajki w dwóch kategoriach: uczniów klas IV-V oraz uczniów klas VI-VII.

W kategorii uczniów klas IV-V ex aequo zwyciężyli: Jakub Miklus PSP nr 12 (Bajka o ludzkiej głupocie) oraz Kaja Niedzielska PSP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi (Drugie życie (nie)śmieci), trzy II miejsca: Piotr Uczarczyk PSP nr 12 (Eko-narada), Bartosz Warchoł PSP nr 11 (Ekologiczne strusie) oraz Nina Parysz PSP nr 1 (Smog), III miejsce przypadło uczestnikom: Filipowi Tarczyńskiemu z Katolickiej Szkoły Podstawowej  (Smogowy atak) oraz Emilii Wyka  z PSP nr 12 (Bajka o Emilu, który uratował królestwo śmieci). W tej kategorii komisja przyznała również wyróżnienia. Otrzymali je: Krzysztof Słodkowski PSP nr 3 (Ekologiczny sen) Aleksandra Wiącek PP nr 11 (Ekologiczne Królestwo), Alexandra Jamróz Katolicka Szkoła Podstawowa (Jak Edzio i jego przyjaciele uratowali Stalową Wolę), Alicja Piskorowska PSP nr 12  (Alicja i Eko-ludki), Marcin Dudziński PSP nr 11 (Jak Woluś pokonał śmieciowe stwory), Wiktoria Wieprzęć PSP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi (Eko-żabka), Emilia Walec PSP r 7 z Oddziałami Integracyjnymi (Bajka o Smoku, który uratował miasto)

W kategorii uczniów klas VI-VII zdecydowano, że I miejsce otrzyma Dagmara Adamczyk PSP nr 9 (Smok Bazyli i jego stalowowolska drużyna),  II miejsce ex aequo: Miłosz Wermiński PSP nr 12 (Bajka o blaszanym piecyku) i Patryk Chamera PSP nr 12 (Eko-bajka o Smoku stalowowolskim, czyli jak dzielny Lucjusz Smoka i smog pokonał), a III miejsce otrzymał Karol Miśkiewicz PSP nr 12 (Śmieciaki w mieście). Przyznano także wyróżnienia dla następujących uczniów: Julia Kołecka PSP nr 5 (Serce Elementów), Hubert Furman PSP nr 4 (Obojętna na piękno miasta), Jan Trybuch PSP nr 12 (Bajka o dębie, który uratował Puszczę Sandomierską), Karolina Pruchnicka PSP nr 11 (Smutkowo), Michał Pietruszyński PSP nr 12 (Robert i jego niesamowici przyjaciele), Aleksandra Bielecka PSP nr 4 (Niezwykłe spotkanie). Fragmenty najlepszych bajek czytali publiczności Magdalena Krawiec i Bartłomiej Kotwica – aktorzy teatru Blagier z SDK.

Konkurs zorganizował Urząd Miasta w Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna zaś nagrody – gry planszowe, książki gadżety Wydziału Gospodarki Odpadami ufundował Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Drugi konkurs który podsumowano czyli „Rewitalizowana Stalowa Wola – wczoraj, dziś i jutro” adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie było proste: należało wykonać prezentację multimedialną na jeden spośród dwóch tematów „Rewitalizowany Rozwadów – wczoraj, dziś jutro” lub „Rewitalizowane Fabryczne – wczoraj dziś jutro”. Komisja konkursowa w składzie: Joanna Rybak –  kierownik Biblioteki Głównej MBP, Dominika Czuba – Ofiara – kierownik Referatu Centrum Rewitalizacji Urzędu Miasta, przewodniczący komisji konkursowej, Monika Samulak – pracownik Referatu Centrum Rewitalizacji Urzędu Miasta oraz Sławomir Mączka- redaktor STELLA ZIT Sp. z o.o. zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia Szymonowi Owczarkowi oraz dwóch nagród za udział w konkursie. Otrzymali je Joanna Krzysik oraz Izabela Ziętalska. Wszyscy są uczniami Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Konkurs „Rewitalizowana Stalowa Wola – wczoraj, dziś i jutro” jest działaniem w ramach projektu: „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.