W poetyckie szranki z Kazimierzem Lindą

W poetyckie szranki z Kazimierzem LindąW czwartek, 21 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza miłośnicy poezji spotkali się na promocji najnowszego tomiku Kazimierza Lindy „W szranki z czasem”.

Sala bankietowa, gdzie Stowarzyszenie Literackie „Witryna” prowadziło prezentację poezji wypełniła się niemal w całości. Wybrane wiersze z tomiku czytali młodzi aktorzy z Teatru „Blagier” działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury.  W częściach muzycznych wieczoru wystąpili z kolei uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.

– Twórcza przygoda Kazimierza Lindy trwa już dość długo – 20 lat mija od jego wydawniczego debiutu. Trwałość natchnienia doskonale obrazuje zbiór wierszy „W szranki z czasem”, który stanowi obraz tego co przez lata napisał Kazimierz Linda. Tytułowe zmaganie się z czasem ma przede wszystkim wymiar egzystencjalny, łączy się z jakąś wewnętrzna walką: balansowaniem miedzy zauroczeniem światem i zwątpieniem, wiarą w potęgę miłości i jej iluzorycznością w wieku „niespełnień”, ocaleniem w pamięci i jej złudna naturą – pisze we wstępie do tomiku Ryszard Mścisz, również literat. Recenzję pozwolił sobie zgromadzonej publiczności odczytać w całości. Sam bohater wieczoru czyli Kazimierz Linda, dał namówić się swoim gościom i prezentował także swoje utwory satyryczne jak przystało na członka Partii Dobrego Humoru.

Kazimierz Linda, urodził się w Babicach koło Przemyśla. Poeta, satyryk, animator kultury, wydawca ponad 160 książek i autor 5 tomików poezji. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie, wiceprezesem Stowarzyszenia Literackiego "Witryna" w Stalowej Woli, należy do Partii Dobrego Humoru. Laureat nagrody Zarządu Powiatu Stalowowolskiego „Twórca - Osobowość Roku 2014”, uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola.