Na wesoło o bezpieczeństwie w Internecie

Na wesoło o bezpieczeństwie w InternecieDnia 21 lutego filię nr 2 odwiedziła II klasa ze Szkoły Katolickiej w Stalowej Woli. Cały luty jest miesiącem poświęconym propagowaniu bezpieczeństwa w sieci, dlatego dzieci mogły poznać najważniejsze zasady z nim związane . Dlaczego bezpieczeństwo dzieci w Internecie jest takie ważne? Ponieważ Internet, jak każda ludzka aktywność, ma swoje dobre i złe strony i musimy mądrze z niego korzystać.

Jak to zrobić, próbowaliśmy odpowiedzieć w czasie zajęć. Dzieci podczas prezentacji poznały najważniejsze 4 zasady bezpiecznego korzystania z Internetu takie jak: - Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem,  - Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji, - Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie, - Kiedy coś lub ktoś w Internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej . Dowiedziały się co to jest Netykieta czyli jak kulturalnie zachować się przy komputerze. W czasie spotkania nie mogło zabraknąć wytłumaczenia kiedy zaczyna się uzależnienie od sieci i jak się przejawia. Oczywiście uczniowie chcieli porozmawiać na temat hejtu, który w dzisiejszych czasach jest wszechobecny i jak chronić się przed nim. Na zakończenie podpisywaliśmy umowę internetową, ze wszystkie zasady rozumiemy i będziemy się nimi kierować w sieci. Nie zabrakło rozsypywanek wyrazowych, puzzli oraz wypełniania profili internetowych z wymyślonym nickiem, aby na wesoło ugruntować zdobytą wiedzę.