Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wiele osób pragnie poznać swoją przyszłość, aby dowiedzieć się zwłaszcza o dobrych rzeczach, jakie mogą ich spotkać. Andrzejkowe wróżby są takim czasem, kiedy możemy beztrosko zaglądać w karty swojego losu.
O tym, ze andrzejki mają magiczną moc, mogły przekonać się uczniowie z kl. IV z PSP z OMS nr 2 i kl. II z PSP nr 1, którzy w dniu 29 listopada gościli w naszej bibliotece. Dzieci poznały tradycję i historię wróżb, oraz dowiedziały się kim był św. Andrzej. Główną atrakcją naszego spotkania był andrzejkowy wyścig butów, magiczne kubeczki czy losowanie zawodów. Nie mogło również zabraknąć wróżby „gorące serce”, gdzie przy pomocy szpilki mogliśmy poznać imię przyszłej sympatii. Dzieci z wielką radością ,ekscytacją i wypiekami na twarzy brały udział w zabawach, chcąc poznać swoje przeznaczenie. Ostatnią wróżbą było odczytywanie przyszłości ze szpilek, które sypaliśmy przez dziurkę od klucza zamiast wosku.



























