Na ostatnim wakacyjnym spotkaniu w Filii nr 2 odbyły się zajęcia plastyczne z wykorzystaniem recyklingu.
- Odsłony: 477
Biblioteka Główna - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 8:00 do 15:00
Filia nr 1 - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 8:00 do 15:00
Filia nr 2 - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 8:00 do 15:00
Filia nr 3 - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 8:00 do 15:00
Filia nr 5 - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 10:00 do 18:00, sob. 8:00 do 15:00
Na ostatnim wakacyjnym spotkaniu w Filii nr 2 odbyły się zajęcia plastyczne z wykorzystaniem recyklingu.
Na kolejnych zajęciach w Filii Nr 2 kończyliśmy naszą mapę Borneo. Dzieciaki z wielkim zapałem kolorowały egzotyczne zwierzęta: słonie, krokodyle, nosorożce, małpy i nosacze, a następnie przyklejały je na mapę wyspy.
Drugi tydzień wakacyjnych zajęć w Filii Nr 2, rozpoczęliśmy podróżą do Borneo. Na początku spotkania dzieci wysłuchały głośnego czytania fragmentu książki „Nela i sekrety dalekich lądów”, z której poznały wiele ciekawostek dotyczących tej magicznej wyspy.
W trzeci dzień sierpniowych zajęć wakacyjnych w Filii nr 2 królowały zagadki. Inspiracją do zajęć była seria książeczek Trzy „T” na tropie.
Drugi dzień wakacyjnych w Filii nr 2 za nami. Dziś dzieciaki spędziły dzień z książką, stworzyły swoich komiksowych bohaterów, a także zbudowały swoje państwa.
Wspólnie z młodymi czytelnikami w Filii nr 2 rozpoczęliśmy wakacyjny cykl zajęć pod hasłem „Ahoj przygodo! - Literackie podróże z ulubionymi bohaterami”.
W upalne popołudnie, 12 lipca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowa toczyła się wokół książki Kenta Harufa pt. „Nasze dusze nocą”.
W gorący lipcowy dzień w Filii nr 2 mieliśmy przyjemność gościć dzieci z Przedszkola Ene Due Rabe. Tematem spotkania były wakacyjne podróże, a głównym punktem wizyty przedszkolaków - głośne czytanie fragmentów książki Grzegorza Strzebońskiego „Co warto wiedzieć o krajach”.
Za nami kolejne spotkanie DKK dla Dorosłych, które miało miejsce 14 czerwca w filii nr 2. W strefie naszych lektur są często powieści obyczajowe, psychologiczne, biografie. Nierzadko sięgamy też po literaturę faktu i tak w czerwcowe popołudnie przyszło nam się zmierzyć z reportażem Mirosława Tryczyka pt. „Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć”.

O tym jak fajnie jest w bibliotece przekonała się grupa Stokrotek z Przedszkola nr 1 w Stalowej Woli, która 20 czerwca zawitała do Filii nr 2.

Dzień w Zwierzaczkowie to bardzo lubiana przez dzieci seria książeczek, autorstwa Sharon Rentta, w których poprzez zabawne przygody uroczych zwierzątek młodzi czytelnicy mogą poznać na czym polega praca w różnych zawodach i co w każdej pracy jest najważniejsze.
W czwartkowe przedpołudnie, 15 czerwca Filia Nr 2 gościła w swoich progach cenioną autorkę książek dla dzieci i młodzieży – Renatę Piątkowską.

2 czerwca Filię nr 2 odwiedziła grupa Odkrywców z Przedszkola Ene Due Rabe. W ramach trwającego XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”, przedszkolakom została przeczytana bajka Gilesa Andreae pt. „Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały”.

31 maja w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie z głośnym czytaniem w ramach cyklu międzypokoleniowe spotkania z bajką. W ramach integracji wspólnie z paniami z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych spotkali się z uczniowie klasy II z PSP Nr 4.


W dniu 30 maja w filii nr 2 odbyło się międzypokoleniowe spotkanie z bajką. W ramach tego wydarzenia członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych spotkały się z uczniami klas I z PSP Nr 4.
Na to pytanie spróbowaliśmy odpowiedzieć wraz z dziećmi z klasy 3 „a” z Katolickiej Szkoły Podstawowej, która dzisiaj, 29 maja odwiedziła Filię nr 2.
Miejska Biblioteka Publiczna
im. M. Wańkowicza
ul. ks. J. Popiełuszki 10
37-450 Stalowa Wola