Pierwsza edycja konkursu Fili nr 5 „Zabawa z książką” rozstrzygnięta

Pierwsza edycja konkursu Fili nr 5 „Zabawa z książką” rozstrzygnięta14 maja w Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi i Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli zorganizowały konkurs czytelniczy „Zabawa z książką”, który był adresowany dla uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy nr 1 i 2 w Stalowej Woli, Bojanowa, Niska i Tarnobrzega.

Konkurs obejmował test 12 pytań dotyczących literatury dla dzieci i dorosłych, przedstawienie do zaproponowanych wierszy Jana Brzechwy oraz kalambury.
Komisja konkursowa złożona z bibliotekarzy oceniała m. in. kostiumy, rekwizyty i grę aktorską osób biorących udział w przedstawieniu, znajomość literatury i refleks w teście oraz kalamburach. Wszystkie drużyny spisały się znakomicie, doskonale się przy tym bawiąc, co było głównym założeniem konkursu.
Komisja konkursowa po podsumowaniu punktów przyznała następujące miejsca: I miejsce- ŚDS w Tarnobrzegu, II miejsce- ŚDS Nr 1 w Stalowej Woli, III miejsce- ŚDS w Nisku. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary, a wszystkie Domy Samopomocy otrzymały statuetki, uczestnicy gorący posiłek i słodki deser, ufundowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2 dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Stalowej Woli. Ponadto Domy Samopomocy uczestniczące w konkursie otrzymały nagrody książkowe i dyplomy, a uczestnicy zakładki – notesy oraz słodki poczęstunek ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.
Nagrody, upominki i dyplomy zostały wręczone przez dyrektor MBP Ewę Biały oraz dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli Martę Król- Handzlik.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnego przygotowania do konkursu i zapraszamy do „Zabawy z książką” za rok.