Podsumowanie misiowego konkursu

Podsumowanie misiowego konkursu25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji w przedszkolach i bibliotekach organizuje się dzień misia. Po raz 11 MBP Filia nr 5 dokonała podsumowania konkursu plastycznego: "Portret Pluszowego Misia". Był to konkurs skierowany do dzieci z 4 grup Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli w wieku od 3 do 6 lat ("Żabki", "Motylki", "Muchomorki", "Mądre Sowy").

Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przystąpiły do portretowania jednej z ukochanych zabawek każdego milusińskiego. Wpłynęło łącznie 53 prace z czterech grup. Portrety misiów były: wyklejane, malowane kredkami, farbami, z włóczki, z pomponików, z cekinów, z bibuły, z plasteliny, z wyklejane gazety, z liści, z płatków kosmetycznych, oraz filcu. Oceny prac dokonała komisja w składzie :  Agnieszka Stan – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli,  Jadwiga Surowiak – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Podczas oceniania prac komisja brała pod uwagę następujące kryteria:  samodzielność wykonania, technikę, pomysłowość i estetykę oraz  zgodność z tematem. Nagrodzono ogółem 15 prac dzieci (oceny równorzędne).

1. Grupa „Mądre Sowy”:

Leon Borodziej
    Konrad Kędzia
    Pola Nowak
    Antonia Puzio
    Oliwia Rzeszutko

2. Grupa „Motylki”:
    Lilia Ludjan
    Adam Nowak
    Kacper Oleszko
    Daria Ziemiańska
  1. Grupa „Muchomorki”:
    Filip Puzio
    Jan Sobolewski
    Daniel Sołtys
  1. Grupa „Żabki”:
    Michalina Motyka
    Filip Oleszko
    Michalina Skrzypek

Do przedszkola organizator przekazał nagrody dla laureatów konkursu : dyplomy, puzzle, oraz gadżety w postaci  odblasków, zakładek z logo biblioteki oraz medaliony z misiem. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, gadżety z logo biblioteki oraz medaliony. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze. Prace konkursowe dzieci zostały wystawione  w oknie wypożyczalni MBP Filii nr 5 na ul. Wańkowicza 69/30 w Stalowej Woli. Wystawa zakończy się 21 grudnia 2020 r.

Dziękujemy dzieciom za zapał oraz gratulujemy rodzicom zdolnych pociech.