W bibliotece omówili warunki rozwoju przedsiębiorczości

W bibliotece omówili warunki rozwoju przedsiębiorczości 6 marca 2020 roku już po raz drugi w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli doszło do społecznego spotkania dotyczącego konkursu „Rozwój Lokalny” zorganizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dzięki projektowi Stalowa Wola ma szansę na pozyskanie ponad 40 milionów złotych ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 na realizację działań ukierunkowanych na rozwój miast. Pieniądze pozwolą m.in. na zmianę otoczenia MBP.

Stalowa Wola znalazła się w gronie 54 miast, których zarysy projektu zostały wybrane do II-go etapu konkursu „Rozwój Lokalny”. 18 lutego 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli doszło do społecznego spotkania związanego z możliwością pozyskania tych funduszy. Po powitaniu zebranych gości przez władze miasta odbyły się liczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez ekspertów ze Związku Miast Polskich. Przedstawiciele różnych środowisk starali się m.in. przeanalizować stan rozwoju miasta.

Z kolei 6 marca 2020 omówiono wyniki ankiety dotyczącej oceny stanu i warunków rozwoju przedsiębiorczości w Stalowej Woli. Ankietę, kilkanaście dni temu wypełnili lokalni biznesmeni. Z kolei Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, witając przybyłych przedstawicieli różnych środowisk Stalowej Woli wspomniał o swojej wizycie w norweskim Bodø, właśnie w związku z pozyskaniem funduszy z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. – W ramach projektu finansowanego ze środków norweskich odbyłem wizytę studyjną, prezentującą najlepsze przykłady rozwoju miast średniej wielkości. To były dwa intensywne dni na zapoznanie się z najlepszymi wzorcami norweskiego rozwoju miast. Po tej krótkiej wizycie przystępujemy do kluczowej części naszego projektu – mówił w bibliotece prezydent Nadbereżny.

Gdyby Stalowej Woli udało się pozyskać wspomniane 40 milionów złotych, można przeznaczyć je na poprawę życia mieszkańców między innymi w zakresie ochrony środowiska, polityki społecznej, a także wsparcie przedsiębiorców w rozwoju ich działalności.