Jak Fundusze Europejskie zmieniły Podkarpacie?

Jak Fundusze Europejskie zmieniły Podkarpacie?Czy pamiętacie Stalową Wolę sprzed 15 lat? Nam jest trudno przypomnieć sobie ten widok, bo nasze miasto dzięki Funduszom Europejskim, zmieniło się i rozwinęło w niemal każdym obszarze. 11 maja na Stalowowolskich Błoniach odbędzie się prestiżowe wydarzenie na skalę wojewódzką, współorganizowane przez Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego, podsumowujące 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich – Podkarpackie z Tradycjami zobaczymy różnorodność Polski dzięki Funduszom Europejskim. Wydarzenie to będzie połączone z otwarciem Szybowcowych Mistrzostw Europy. Także stalowowolska MBP uczestniczy w tym wydarzeniu – szukajcie naszego stoiska w Strefie Miasta Stalowej Woli.

– Wspólnie z całymi rodzinami zapraszamy do niesamowitej zabawy 11 maja. Piknik Lotniczy, rozpoczęcie Szybowcowych Mistrzostw Europy, wiele atrakcji przygotowanych przez Województwo Podkarpackie, Miasto Stalowa Wola i wiele innych podmiotów. Będziemy pokazywali jak zmieniło się Podkarpacie, jak zmieniła się Stalowa Wola, nasz region dzięki środkom europejskim. Serdecznie zapraszamy wspólnie z  marszałkiem Władysławem Ortylem 11 maja do Stalowej Woli na nasze piękne nadsańskie błonia –  mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00. Wtedy to na scenie głównej wystąpią stalowowolscy artyści: podopieczni „Akademii dźwięku”, zespoły artystyczne Spółdzielczego Domu Kultury i Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Nad naszymi głowami wojskowa grupa akrobatyczna „Orlik” zaprezentuje się w zapierającym dech w piersiach pokazie lotniczym. Po oficjalnym otwarciu Szybowcowych Mistrzostw Europy scenę przejmą znane i lubiane kabarety. Stalowowolską publiczność zabawiać będą członkowie Kabaretu Formacja Chatelet i Kabaretu Jurki. Wydarzenie zakończy nocny pokaz balonowy i fajerwerki.

A to tylko jedna część wydarzenia. Na terenie Stalowowolskich Błoni zorganizowane zostaną bowiem specjalne strefy, na których na uczestników czekać będzie wspaniała zabawa i moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy na stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej, które będzie dostępne w  Strefie Miasta Stalowej Woli.

Jak Fundusze Europejskie zmieniły Podkarpacie?