Co robimy czekając na Czytelników?

Co robimy czekając na Czytelników?Mimo epidemicznych obostrzeń i konieczności zamknięcia wszystkich bibliotek w Polsce, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli praca wre. Personel biblioteki wpisuje nowe pozycje: książki i audiobooki do katalogu, a w Filii nr 5 na osiedlu Hutnik właśnie trwa inwentaryzacja księgozbioru. W języku bibliotekarzy taką operację nazywamy "skontrum".

Laserami specjalnych czytników bibliotekarze potraktują ponad 15.000 książek z księgozbioru tej placówki. Bibliotekarki uczestniczą także w szkoleniach online, sprawdzają stan książek na bibliotecznych półkach, utylizują wybrakowane egzemplarze i zastępują je innymi. Ponadto trwa digitalizacja zbiorów – dostępne są  one pod tym linkiem http://bc.mbpstalowawola.pl:81/dlibra.
Elektroniczny katalog MBP został „zamrożony”, tak wiec nie musicie się Państwo obawiać, że za przetrzymane książki przez okres zamknięcia stalowowolskiej biblioteki zostaną Wam naliczone kary.
Kiedy MBP wróci do udostępniania księgozbioru Czytelnikom? Według planów biblioteki zostaną otworzone w tzw. 2 etapie odmrażania gospodarki, a to ma nastąpić najpewniej nie wcześniej niż za 2 tygodnie. Wierzymy, że będzie to w maju, jednak o samym sposobie funkcjonowania placówki, już po „odmrożeniu” na chwilę obecną trudno coś powiedzieć. Kiedy pojawią się terminy i konkretne wytyczne, poinformujemy o nich Czytelników: zarówno poprzez stronę www, jak i profil na Facebooku.
Tymczasem zachęcamy do obejrzenia migawek, zrealizowanych z przymrużeniem oka, z działalności stalowowolskiej MBP w dobie koronawirusa. Przypominamy, że na naszym profilu https://www.facebook.com/MBPStalowaWola/ znajdą Państwo regularne propozycje m.in. spotkań online z autorami książek.