Afryka, escape room, warsztaty z koniem…

Afryka, escape room, warsztaty z koniem…Tak w wielkim skrócie przedstawia się sierpniowy plan zajęć na „Lato w Bibliotece 2020”, jaki przygotowała stalowowolska MBP. Wszystkie atrakcje i warsztaty będą dostępne online. A zaczynamy już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia od wirtualnego escape roomu. Spośród osób, które rozwiążą zadanie i wypełnią formularz, rozlosujemy 3 nagrody.

Nasze okolice słyną z pięknej architektury. Baranów Sandomierski, Ujazd, Krasiczyn, Przemyśl to tylko niektóre miejscowości, znane między innymi ze wspaniałych budowli, warownych zamków czy majestatycznych ruin. Często widzimy je na stronach internetowych, w gazetach, albumach czy programach telewizyjnych. A przecież te urokliwe, pełne tajemnic miejsca można z łatwością zobaczyć z bliska. Okres wakacji to świetna okazja do zwiedzania okolicy i poznania siedzib wielkich rodów. To wspaniała lekcja historii, poznania świata, który już przeminął, tradycji i życia ludzi w poprzednich epokach. By zainteresować Państwa tą tematyką i być może zainspirować do krótkiej wycieczki, MBP stworzyła wirtualny escape room o wybranych zamkach naszych okolic. To będzie połączenie zabawy i nauki. Naszą intencją było aby do tej zabawy włączyły się całe rodziny, rodzice z dziećmi, młodzież.

Link do wirtualnego escape roomu zostanie opublikowany w sobotę, 1 sierpnia stronie internetowej MBP oraz  na Facebooku.

W sierpniu, na naszych warsztatach online będzie można wraz z naszą plastyczką wykonać konia – przyjaciela Pippi Langstrumpf. Jesteśmy przekonani, że „konik na kiju” zachwyci dzieci i pomyślą one o zorganizowaniu ciekawych zabaw z użyciem wykonanego przez siebie gadżetu.

Przeniesiemy się także do Afryki i zaproponujemy przygotowane przez naszą Filię nr 1 głośne czytanie ciekawych fragmentów z książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. Będą również kolejne warsztaty plastyczne. Spróbujemy wykonać rowerek z drewnianych patyczków, afrykańskie maski czy egzotycznego węża.