Od września MBP czynna dłużej

Od września MBP czynna dłużejMiejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli będzie dłużej otwarta dla swoich Czytelników od wtorku, 1 września. Przypomnijmy, że Biblioteka Główna będzie obsługiwać mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 18, a filie od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 17. Za wyjątkiem filii nr 1, która w poniedziałki pracować będzie w godz. 9 – 15. W soboty wszystkie placówki biblioteczne będą nieczynne. Przypominamy, że w ostatni dzień wakacji – 31 sierpnia biblioteka również będzie zamknięta.

Nie zmieniają się zaś wprowadzone rygory epidemiczne. W siedzibie głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki książki i audiobooki oddamy w jednym miejscu, zaraz przy wejściu, po prawej stronie. Nie będzie możliwości oddania książek bezpośrednio w wypożyczalniach. Tam jedynie wypożyczymy wybrane przez siebie pozycje.

W MBP w dalszym ciągu nie będą funkcjonowały czytelnie czasopism i czytelnie internetowe. Nie będzie wypożyczana prasa i czasopisma. Nadal nie będzie można „buszować” pomiędzy półkami w poszukiwaniu ciekawych książek, najlepiej zdajmy się na propozycję bibliotekarki lub sprawdźmy recenzję w Internecie i poprośmy o wcześniej wybraną książkę lub audiobook. Warto zrobić sobie listę kilku książek, które chcemy wypożyczyć. Istnieje możliwość elektronicznych rezerwacji książek poprzez katalog online biblioteki. Takich rezerwacji możemy dokonać mając aktywne konto. Limit rezerwacji to 5 książek na agendę lub filię. Jeśli już zarezerwujemy książki, pamiętajmy że czas przygotowania książki przez bibliotekarza do odbioru to 1 dzień roboczy.

Zwrócone książki i audiobooki przechodzą kwarantannę. Dopiero po tym czasie będzie możliwe ich wypożyczenie kolejnym osobom. Czytelnicy powinni być przygotowani na to, że w celu zdezynfekowania pomieszczenia, w którym przebywają użytkownicy biblioteki (drzwi, klamek, podłogi), co 2 godziny na 10 minut zostanie zawieszona możliwość wypożyczania.

Nadal nie będzie można wykorzystać obiektów MBP, jako przestrzeni do nauki, spędzania wolnego czasu oraz skorzystać z usługi ksero oraz wydrukowania dokumentu.