Wygraj elektroniczny gadżet za komiks

Wygraj elektroniczny gadżet za komiksLucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli zapraszają na komputerowe warsztaty tworzenie komiksów zakończone konkursem pod nazwą „Osiedle Fabryczne i Osiedle Rozwadów w komiksie". Warsztaty odbędą się w dwie soboty 9 i 16 marca, w  godzinach 10.00 - 12.00 w obiekcie MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (sala komputerowa 1.06 – I piętro).

Na zwycięzców konkursu czekają gadżety elektroniczne i gry planszowe.

Projektowanie komiksów odbędzie się w serwisie ToonDoo, a zajęcia są oczywiście bezpłatne.  W zajęciach i konkursie mogą brać uczniowie klas IV-VIII i klas III oddziałów gimnazjalnych stalowowolskich placówek oświatowych. Podczas ćwiczeń młodzież, otrzyma niezbędną wiedzę do tworzenia komiksów we wspomnianej witrynie, a po zakończeniu warsztatów będzie można samodzielnie stworzyć pracę na konkurs „Osiedle Fabryczne i Osiedle Rozwadów w komiksie". Każdy chętny może zapisać się telefonicznie pod numerem 15 8421063 wew. 105 lub osobiście w Multitece, w siedzibie głównej MBP - do 2 marca. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej biblioteki [link].

– Chcemy zainteresować uczniów historią, wydarzeniami bieżącymi oraz przyszłością rewitalizowanych osiedli oraz wzmocnić poczucie więzi z lokalną społecznością i poczucie odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Każdy uczestnik na konkurs może zgłosić tylko jedną pracę – mówią organizatorzy.

Inicjatywa jest działaniem w ramach projektu „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Wygraj elektroniczny gadżet za komiks

Maj 2019