Naucz się rysować komiks w MBP

Naucz się rysować komiks w MBPMasz 11-12 lat? Chcesz nauczyć się rysować komiks? Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli na bezpłatne warsztaty komiksu „Jak w kilka chwil wymyślić i narysować zabawne historie, które podbiją świat...”

Zapisać się można osobiście w Bibliotece Głównej lub telefonicznie: 15 842 10 63 wew. 102 lub 105. Grupa może liczyć maksymalnie 30 osób. Zapisy trwają do 28 marca. Przed pierwszymi zajęciami wymagane jest dostarczenie niezbędnych zgód podpisanych przez rodziców, a dostępnych na stronie internetowej biblioteki.

Pierwszy etap zaplanowano na 30 marca, a będą to zabawy literacko – integracyjne prowadzone przez bibliotekarzy, na podstawie serii komiksów „Przygody Koziołka Matołka” K. Makuszyńskiego i M. Walentynowicza. Z kolei, 12 i 13 kwietnia odbędą się warsztaty komiksu (rysowanie na żywo), z prowadzącym Szymonem Telukiem. Uczestnicy będą tworzyć fikcyjnego bohatera literackiego i indywidualne plansze komiksowe, oparte na własnych pomysłach. Prowadzący omówi język komiksu, przedstawi podstawy rysunku z natury i z wyobraźni oraz zapozna dzieci i młodzież ze sztuką kreacji bohatera fikcyjnego. Efektem warsztatów będzie wystawa prac, zainstalowana w przestrzeni bibliotecznej.

Prowadzący warsztaty w bibliotece Szymon Teluk to rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomii. Współtwórca kierunku studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Komiks i ilustracja z elementami concept art”. Twórca działającego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury” popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w 150 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział ponad 5000 uczestników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.

Warsztaty w stalowowolskiej bibliotece będą się odbywać w ramach projektu „BibliotekAnimacjAktywność – Jestem za!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego, Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Zgoda na wykorzystanie wizerunku [pdf]

Naucz się rysować komiks w MBP