Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Literacki debiut Beaty Sudoł - Kochan

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zapraszają na prezentację tomiku poezji „Linia życia” Beaty Sudoł – Kochan. Literackie spotkanie zaplanowano na czwartek, 26 września 2019 r., o godzinie 18:00, w głównym budynku MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w sali bankietowej (II piętro). - Oddaję w Państwa ręce mój debiutancki tomik poezji, dedykuję go wszystkim, którzy od lat dzielą ze mną sukcesy i trudy dnia codziennego. Są wsparciem i potrafią sprawić, że na mojej twarzy na nowo pojawia się uśmiech – mówi poetka. - Autorka nie szasta rozrzutnie słowami. Tej wstrzemięźliwości nie da się uzyskać inaczej, niż pedantyczną pracą nad tekstem w myśl słów Tadeusza Różewicza, który uważał, że pisanie dobrego wiersza polega na wykreślaniu zbędnych słów z wypowiedzi – pisze tytułem wstępu do tomiku literat Krzysztof Kwasiżur.  - Dla mnie nad zawartością tego tomiku unosi się duch Różewicza – ale nie tyle Różewicza – poety, co Różewicza – dramaturga, duch Samuela Becketta. Autorka nie tylko poetka - myślicielka, ale                       i eksperymentatorka, bo udaje się jej uczynić tematem wiersza coś co pozornie nie może być tematem poezji – bezruch, martwotę, stagnację – pisze w posłowiu nestor stalowowolskich literatów Mirosław Grudzień. Beata Sudoł – Kochan, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Pracuje w Centrum Kształcenia TORUS. Jest współzałożycielką                       i administratorką istniejącej od 2013 roku grupy na portalu społecznościowym „Co lubimy i polecamy w Stalowej Woli i okolicach”, która informuje o wydarzeniach kulturalno - społecznych i ciekawych miejscach. Jej debiut książkowy to „Zbrodnie (nie)doskonałe”, w której zostały zebrane recenzje do tomików poezji poetów ze Stalowej Woli i okolic. Fragmenty recenzji zostały opublikowane w miesięczniku  „Gazeta Kulturalna”, w krakowskim kwartalniku artystyczno – literackim „Metafora” i w almanachu  poetyckim „Spojrzenia 6”. Zaś jej wiersze były publikowane na łamach miesięcznika „Stalowa Obiektywnie” i tygodnika „Sztafeta”. Ukazały się także drukiem w Antologiach Poetów Podkarpacia XXIII i XXIV Dorocznych Spotkań Poetów – Przemyśl 2017 i 2018. Wiersze zdobyły również wyróżnienie honorowe oraz trzecią nagrodę w Międzynarodowym Spotkaniu Poetów „Wrzeciono 2018 i 2019” w Nowej Sarzynie a także wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem” - Rzeszów 2018 i 2019.  W wolnych chwilach lubi czytać kryminały i jest miłośniczką świnek morskich. Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zapraszają na prezentację tomiku poezji „Linia życia” Beaty Sudoł – Kochan. Literackie spotkanie zaplanowano na czwartek, 26 września 2019 r., o godzinie 18:00, w głównym budynku MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w sali bankietowej (II piętro).

- Oddaję w Państwa ręce mój debiutancki tomik poezji, dedykuję go wszystkim, którzy od lat dzielą ze mną sukcesy i trudy dnia codziennego. Są wsparciem i potrafią sprawić, że na mojej twarzy na nowo pojawia się uśmiech – mówi poetka.

- Autorka nie szasta rozrzutnie słowami. Tej wstrzemięźliwości nie da się uzyskać inaczej, niż pedantyczną pracą nad tekstem w myśl słów Tadeusza Różewicza, który uważał, że pisanie dobrego wiersza polega na wykreślaniu zbędnych słów z wypowiedzi – pisze tytułem wstępu do tomiku literat Krzysztof Kwasiżur.

- Dla mnie nad zawartością tego tomiku unosi się duch Różewicza – ale nie tyle Różewicza – poety, co Różewicza – dramaturga, duch Samuela Becketta. Autorka nie tylko poetka - myślicielka, ale i eksperymentatorka, bo udaje się jej uczynić tematem wiersza coś co pozornie nie może być tematem poezji – bezruch, martwotę, stagnację – pisze w posłowiu nestor stalowowolskich literatów Mirosław Grudzień.

Beata Sudoł – Kochan, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Pracuje w Centrum Kształcenia TORUS. Jest współzałożycielką i administratorką istniejącej od 2013 roku grupy na portalu społecznościowym „Co lubimy i polecamy w Stalowej Woli i okolicach”, która informuje o wydarzeniach kulturalno - społecznych i ciekawych miejscach. Jej debiut książkowy to „Zbrodnie (nie)doskonałe”, w której zostały zebrane recenzje do tomików poezji poetów ze Stalowej Woli i okolic. Fragmenty recenzji zostały opublikowane w miesięczniku  „Gazeta Kulturalna”, w krakowskim kwartalniku artystyczno – literackim „Metafora” i w almanachu  poetyckim „Spojrzenia 6”. Zaś jej wiersze były publikowane na łamach miesięcznika „Stalowa Obiektywnie” i tygodnika „Sztafeta”. Ukazały się także drukiem w Antologiach Poetów Podkarpacia XXIII i XXIV Dorocznych Spotkań Poetów – Przemyśl 2017 i 2018. Wiersze zdobyły również wyróżnienie honorowe oraz trzecią nagrodę w Międzynarodowym Spotkaniu Poetów „Wrzeciono 2018 i 2019” w Nowej Sarzynie a także wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem” - Rzeszów 2018 i 2019.  W wolnych chwilach lubi czytać kryminały i jest miłośniczką świnek morskich.

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zapraszają na prezentację tomiku poezji „Linia życia” Beaty Sudoł – Kochan. Literackie spotkanie zaplanowano na czwartek, 26 września 2019 r., o godzinie 18:00, w głównym budynku MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w sali bankietowej (II piętro). - Oddaję w Państwa ręce mój debiutancki tomik poezji, dedykuję go wszystkim, którzy od lat dzielą ze mną sukcesy i trudy dnia codziennego. Są wsparciem i potrafią sprawić, że na mojej twarzy na nowo pojawia się uśmiech – mówi poetka. - Autorka nie szasta rozrzutnie słowami. Tej wstrzemięźliwości nie da się uzyskać inaczej, niż pedantyczną pracą nad tekstem w myśl słów Tadeusza Różewicza, który uważał, że pisanie dobrego wiersza polega na wykreślaniu zbędnych słów z wypowiedzi – pisze tytułem wstępu do tomiku literat Krzysztof Kwasiżur.  - Dla mnie nad zawartością tego tomiku unosi się duch Różewicza – ale nie tyle Różewicza – poety, co Różewicza – dramaturga, duch Samuela Becketta. Autorka nie tylko poetka - myślicielka, ale                       i eksperymentatorka, bo udaje się jej uczynić tematem wiersza coś co pozornie nie może być tematem poezji – bezruch, martwotę, stagnację – pisze w posłowiu nestor stalowowolskich literatów Mirosław Grudzień. Beata Sudoł – Kochan, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Pracuje w Centrum Kształcenia TORUS. Jest współzałożycielką                       i administratorką istniejącej od 2013 roku grupy na portalu społecznościowym „Co lubimy i polecamy w Stalowej Woli i okolicach”, która informuje o wydarzeniach kulturalno - społecznych i ciekawych miejscach. Jej debiut książkowy to „Zbrodnie (nie)doskonałe”, w której zostały zebrane recenzje do tomików poezji poetów ze Stalowej Woli i okolic. Fragmenty recenzji zostały opublikowane w miesięczniku  „Gazeta Kulturalna”, w krakowskim kwartalniku artystyczno – literackim „Metafora” i w almanachu  poetyckim „Spojrzenia 6”. Zaś jej wiersze były publikowane na łamach miesięcznika „Stalowa Obiektywnie” i tygodnika „Sztafeta”. Ukazały się także drukiem w Antologiach Poetów Podkarpacia XXIII i XXIV Dorocznych Spotkań Poetów – Przemyśl 2017 i 2018. Wiersze zdobyły również wyróżnienie honorowe oraz trzecią nagrodę w Międzynarodowym Spotkaniu Poetów „Wrzeciono 2018 i 2019” w Nowej Sarzynie a także wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem” - Rzeszów 2018 i 2019.  W wolnych chwilach lubi czytać kryminały i jest miłośniczką świnek morskich.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Wolne lektury

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech