Stalowowolska Paczka Pomocy w MBP

Stalowowolska Paczka Pomocy w MBPMiejska Biblioteka Publiczna im Melchiora Wańkowicza bierze udział w akcji „Stalowowolska Paczka Pomocy”. Jej celem jest zbiórka darów rzeczowych nadających się do dłuższego przechowywania (artykuły spożywcze i chemiczne), a następnie przekazanie ich, osobom potrzebującym za pośrednictwem pracowników MOPS i wolontariuszy w Stalowej Woli.

W naszym mieście akcja odbywa się po raz drugi. W 2018 roku obdarowano 203 seniorów ze Stalowej Woli. Odbiorcami akcji w 2019 roku będą mieszkańcy Stalowej Woli w wieku 60 plus oraz osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (stopień umiarkowany i znaczny), będący w trudnej sytuacji finansowej. Kwalifikacja odbiorców pomocy będzie prowadzona przez Organizatora – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, na podstawie zgłoszeń dokonywanych na druku karty zgłoszeniowej przez instytucje, organizacje pozarządowe, kluby seniora, placówki wsparcia dziennego, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Radę Seniorów.

Co zbieramy?

* artykuły spożywcze, w tym m. in. kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, kasze, ryż, cukier, mąka, makaron, słodycze itp.

* artykuły chemiczne, w tym m. in. płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg, mydło, proszek lub płyn do prania, itp.

W ramach Akcji nie będą zbierane: środki finansowe, leki i medykamenty oraz płody rolne (warzywa, owoce).

Dary można przynosić do Biblioteki Głównej przy ul. ks. J Popiełuszki 10  do 20 listopada 2019 roku. Na parterze budynku biblioteki zostaną umieszczone pojemniki na artykuły spożywcze i chemiczne.

Po zakończeniu zbiórek i dostarczeniu darów do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, Organizator dystrybuuje je wśród zgłoszonych osób zgłoszonych do organizatora Akcji na podstawie Karty zgłoszeniowej. Wszelkich informacji udziela Koordynator Akcji – Małgorzata Gotfryd, pokój nr 21A (nowa część budynku MOPS przy ul. Dmowskiego 1) w godzinach od 8:00 do 15:00 , tel. 15 842 50 97 wew. 21 lub 15 642 63 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat honorowy objęli: Senator RP Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj oraz Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Stalowowolska Paczka Pomocy w MBP