Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Stalowowolska Paczka Pomocy w MBP

Stalowowolska Paczka Pomocy w MBPMiejska Biblioteka Publiczna im Melchiora Wańkowicza bierze udział w akcji „Stalowowolska Paczka Pomocy”. Jej celem jest zbiórka darów rzeczowych nadających się do dłuższego przechowywania (artykuły spożywcze i chemiczne), a następnie przekazanie ich, osobom potrzebującym za pośrednictwem pracowników MOPS i wolontariuszy w Stalowej Woli.

W naszym mieście akcja odbywa się po raz drugi. W 2018 roku obdarowano 203 seniorów ze Stalowej Woli. Odbiorcami akcji w 2019 roku będą mieszkańcy Stalowej Woli w wieku 60 plus oraz osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (stopień umiarkowany i znaczny), będący w trudnej sytuacji finansowej. Kwalifikacja odbiorców pomocy będzie prowadzona przez Organizatora – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, na podstawie zgłoszeń dokonywanych na druku karty zgłoszeniowej przez instytucje, organizacje pozarządowe, kluby seniora, placówki wsparcia dziennego, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Radę Seniorów.

Co zbieramy?

* artykuły spożywcze, w tym m. in. kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, kasze, ryż, cukier, mąka, makaron, słodycze itp.

* artykuły chemiczne, w tym m. in. płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg, mydło, proszek lub płyn do prania, itp.

W ramach Akcji nie będą zbierane: środki finansowe, leki i medykamenty oraz płody rolne (warzywa, owoce).

Dary można przynosić do Biblioteki Głównej przy ul. ks. J Popiełuszki 10  do 20 listopada 2019 roku. Na parterze budynku biblioteki zostaną umieszczone pojemniki na artykuły spożywcze i chemiczne.

Po zakończeniu zbiórek i dostarczeniu darów do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, Organizator dystrybuuje je wśród zgłoszonych osób zgłoszonych do organizatora Akcji na podstawie Karty zgłoszeniowej. Wszelkich informacji udziela Koordynator Akcji – Małgorzata Gotfryd, pokój nr 21A (nowa część budynku MOPS przy ul. Dmowskiego 1) w godzinach od 8:00 do 15:00 , tel. 15 842 50 97 wew. 21 lub 15 642 63 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat honorowy objęli: Senator RP Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj oraz Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Stalowowolska Paczka Pomocy w MBP

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech