Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Książki w nagrodę za Noc Bibliotek

Książki w nagrodę za Noc BibliotekMiejska Biblioteka Publiczna im Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli otrzymała nagrodę za organizację „Nocy Bibliotek” 2019, od firmy Platon Sp. z o.o., która zajmuje się dystrybucją książek. Nagroda – zestaw książek zasili księgozbiór MBP i już niebawem czytelnicy będą mogli je wypożyczyć. 

Stalowowolska książnica wzięła udział w konkursie na najciekawszą Noc Bibliotek, który zorganizowali inicjatorzy ogólnopolskiej akcji oraz dystrybutor książek do bibliotek – firma Platon.  Komisja konkursowa zdecydowała o wyróżnieniu 5 inicjatyw bibliotecznych nagrodami wartymi 1000 złotych, a dodatkowo firma Platon wybrała spośród setek bibliotek biorących udział w akcji jeszcze 12, których uhonorowała książkowymi upominkami. W tym gronie znalazła się nasza biblioteka.

Przypomnijmy, że 5 października podczas „Nocy Bibliotek” w MBP w Stalowej Woli szukaliśmy wspólnego języka z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o różnych potrzebach kulturalno-edukacyjnych. Zaczęliśmy od spotkania z Jaśkiem Melą, podróżnikiem, zdobywcą dwóch biegunów, społecznikiem i autorem książki „Poza horyzonty”. Nasz gość przeniósł uczestników spotkania w świat osób niepełnosprawnych i uświadomił, że zawsze warto przezwyciężać swoje ograniczenia, aby cieszyć się życiem i móc zrobić coś dobrego dla innych. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie. W ramach integracji z osobami niepełnosprawnymi, zapewniliśmy tłumaczenie spotkania na język migowy dla osób niesłyszących, przez Andrzeja Tracza prezesa Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli. Z nauki tego języka mogli skorzystać wszyscy, w czasie trwania Nocy Bibliotek. Dzieci z zapałem bawiły się w kąciku zabawek kreatywnych wykonanych przez bibliotekarzy m.in. recyklingowe maxi domino, przestrzenne klocki z pudeł tekturowych, tablicę manipulacyjną, matę służącą do odczuwania stopami różnorodności materiałów, z których została wykonana. Nie zabrakło warsztatów książeczek sensorycznych, z dostępnych u nas surowców wtórnych i materiałów plastycznych. Wielkim powodzeniem cieszył się kiermasz taniej książki, dzięki czemu spora liczba woluminów znalazła nowych właścicieli. Zorganizowaliśmy także, wystawę nawiązującą do hasła Nocy Bibliotek „Znajdźmy wspólny język”, przedstawiającą literaturę dotyczącą niepełnosprawności. Szukaliśmy wspólnego języka i go znaleźliśmy.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Wolne lektury

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech