Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

Plenerowe spotkanie z Renatą PiątkowskąWe wtorek, 7 lipca gościem dzieci, które zjawią się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli będzie pisarka Renata Piątkowska. Zajęcia z laureatką Orderu Uśmiechu, która niejednokrotnie gościła w stalowowolskiej MBP będą plenerowe – przed obiektem MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, a rozpoczną się o godzinie 17.00. Temat spotkania - „To się nie mieście w głowie".

- Spotkanie ma charakter otwarty, międzypokoleniowy. Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież oraz ich rodziców i opiekunów. Pamiętajmy jednak o środkach ostrożności – zachowaniu dystansu społecznego wobec innych uczestników, a także o maseczkach – zapraszają bibliotekarze z MBP.

- Chcę zachęcić dzieci do czytania oraz pokazać rodzicom, jaką wspaniałą formą spędzania wolnego czasu jest czytanie rodzinne. Na podstawie własnych utworów literackich pokażę korzyści płynące z czytania książek. Będzie także głośne czytanie fragmentów książek czy zabawy w powstawanie książki – mówi Renata Piątkowska, która podczas spotkania autorskiego pragnie młodych ludzi uwrażliwić na kulturę żywego słowa oraz podkreślić znaczenie poczucia humoru w kształtowaniu właściwych postaw.

Piątkowska to prywatnie mama Marty i Kacpra, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej, a jej pasja to jazda konna. W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest autorką książek dla dzieci: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”. Renata Piątkowska znalazła się wśród laureatów konkursu, rozstrzygniętego na początku kwietnia 2008r., o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Patronat honorowy sprawował m.in. Minister Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest odkrywanie osób, dzieł i inicjatyw, które wspierają wszechstronny rozwój dziecka oraz jego spontaniczną i twórczą aktywność. Za „Wieloryba” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Cztery z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2016 roku otrzymała nagrodę Kawalera Orderu Uśmiechu, a w 2018 Medal za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Medal Ludziom Czyniącym Dobro.

Renacie Piątkowskiej będzie towarzyszyć lektorka Malwina Kożurno. To w jej interpretacji usłyszymy fragmenty książek autorki. Podczas spotkania w MBP każdy chętny będzie mógł kupić książkę Renaty Piątkowskiej i poprosić pisarkę o autograf.

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską