„Pup mejks kup” Bajkowego Taty w interpretacji bibliotekarek

„Pup mejks kup” Bajkowego Taty w interpretacji bibliotekarek26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, z kolei 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Postanowiliśmy połączyć oba święta, czego efektem jest zabawny filmik promujący czytanie dzieciom w języku angielskim.

Bibliotekarki przedstawiły interpretację wiersza „Pup mejks kup” autorstwa Bajkowego Taty. Jest to śmieszna historia z angielskimi słówkami przerobionymi na polską wymowę, związanymi z trawieniem pokarmów w naszych brzuchach.
Autor pisze bajki i wiersze dla dzieci oraz młodzieży, przywiązując przy tym dużą wagę do zamieszczanych treści, poprzez konsultacje z psychologami dziecięcymi i pedagogami oraz stosowanie elementów bajkoterapii. Ponadto, nagrywa audiobooki, wydaje e-booki i książki dla dzieci oraz tworzy bajki na zamówienie.
Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Bajkowego Taty: https://bajkowytata.com/
Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Jest apelem o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy wyraża przekonanie, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania powstał w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane.