Aż chce się czytać! – Druga pula darmowych kodów do serwisu Legimi

Aż chce się czytać! ¬– Druga pula darmowych kodów do serwisu LegimiOd 1 marca zapraszamy po drugą w tym roku pulę kodów do serwisu Legimi dla Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Pula zawiera 25 kodów na miesiąc, które należy odbierać osobiście w Wypożyczalni Książki Mówionej MBP przy ulicy ks. J. Popiełuszki 10.

Legimi cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytelników bez względu na wiek. Oprócz najnowszych tytułów bestsellerowych autorów, znajdują się tam działa klasyczne, lektury szkolne i wiele innych – w tym cenione publikacje naukowe. Wszystko to jest dostępne natychmiast na urządzeniu mobilnym: jako e-book lub audiobook.
Osoby otrzymujące kody muszą być czytelnikami biblioteki zarejestrowanymi w systemie bibliotecznym, bez blokad na koncie czytelniczym. Należy pamiętać, że jeden czytelnik może odebrać tylko jeden kod, a te wydawane są osobom od 16. roku życia. Po miesiącu korzystania, czytelnik może zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc, choć biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami czytelnicy będą co miesiąc otrzymywać kolejne kody Legimi. Rejestracja kodu powinna zostać wykonana w przeciągu miesiąca, potem nie będzie można z niego korzystać.
Jak otrzymać dostęp do książek? Kiedy już odbierzemy kod, musimy wejść na stronę www.legimi.pl/podkarpackie oraz wpisać otrzymany w bibliotece unikatowy kod dostępu do serwisu, a następnie założyć darmowe konto Legimi. Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje dostęp do biblioteki liczącej ok. 60.000 e-booków i audiobooków. Czytelnik „wypożycza” książki do czytania i kieruje je na własną wirtualną półkę – klika na zakładkę „Ebooki i audiobooki”, a następnie na okładkę wybranej książki i wybiera opcję „dodaj na półkę”. W okresie ważności kodu, czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto https://www.legimi.pl/ i wybierając „Zaloguj”, dodawać kolejne książki do czytania na własną wirtualna półkę.
Jak czytać książki z serwisu Legimi pobrane na wirtualną półkę? Użytkownik może czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie: czytniku, tablecie, smartfonie lub komputerze. Na urządzeniach tych powinna być zainstalowana bezpłatna aplikacja „Legimi”, dostępna do pobrania na stronie https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/ lub poprzez sklepy dedykowane urządzeniom mobilnym. Uwaga! - nie można czytać e-booków z pakietu "Legimi dla bibliotek" na czytnikach Kindle.