Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”ZAPISY ZAKOŃCZONE

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Miasta Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza zapraszają młodych Czytelników na wakacyjne zajęcia, jakie proponują bibliotekarze w lipcu i sierpniu. Zapisy startują 7 czerwca od godziny 15.00. Dziecko można zapisać osobiście w Multitece w MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. „Wakacje w bibliotece” przeznaczone są dla dzieci urodzonych w latach 2011-2014, które posiadają aktywną kartę biblioteczną.

Zajęcia organizowane będą w trzech turnusach, dla trzech grup dzieci. Jedna grupa będzie liczyła maksymalnie 12 uczestników. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, dziecko może uczestniczyć tylko w jednym turnusie. Terminy turnusów:  6-15 lipca, 20-29 lipca oraz 3-12 sierpnia 2021 r.

Spotkania przygotowane przez Filię nr 1, Filię nr 2 oraz Bibliotekę Główną będą się odbywać we wtorki, środy i czwartki w godzinach 10–12 w Bibliotece Głównej MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 – patio biblioteczne lub sala spotkań nr 2 oraz hol na II piętrze (w przypadku niesprzyjającej pogody).

Co między innymi proponują bibliotekarze? Będą zajęcia „Mieć nosa” – oparte na książkach Grzegorza Kasdepke o detektywie Pozytywce - cechy prawdziwego detektywa (kalambury zagadki), zabawy ruchowe, podchody, wykonywanie  kukiełki z butelki „Mój detektyw”. Bibliotekarze zachęcą także do wspólnego czytania opowiadania pt. „Zły Kocurek”, zaproszą zajęcia plastyczne Ruchomy kotek. Będzie czytanie komiksu z serii „Kaczor Donald”, zajęcia plastyczne „Latawiec”, zajęcia ruchowe (gry planszowe, Twister, kalambury, guma, skakanka, kręgle, tęczowa chusta + piłeczki, zabawy integracyjne i zręcznościowe, patyczki Bamp, taniec YouTube) czy zajęcia „Puchatka włochatka” – oparte na opowiadaniach Marcina Kozioła i Bartka Jędrzejaka „Pogoda dla puchaczy – Lato”.

Uczestnicy „Wakacji w bibliotece” będą mogli wykonać sowy z wykorzystaniem elementów recyklingu, a podczas warsztatów „Co cyka w zegarze? Jak powstały kalendarze?” opartych na książce Rafała Klimczaka młodzi stalowowolanie wykonają zegar i planer. Bibliotekarze zaproponują również eko-zabawy dotyczące segregacji śmieci i recyklingu. A wszystko to we współpracy z Referatem Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej biblioteki.

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”