Nagrody na zakończenie II turnusu

Nagrody na zakończenie II turnusu29 lipca odbyły się ostatnie zajęcia II turnusu bibliotecznych wakacji. Ten dzień poświęcony był ekologii, recyklingowi oraz segregacji odpadów.

Uczestnicy zajęć odpowiadali na pytania dotyczące recyklingu i segregacji odpadów. W formie zabawy mieli możliwość posegregować odpady do przygotowanych kartonowych pojemników. Już teraz każdy z uczestników zajęć wie do czego służą pojemniki w odpowiednim kolorze: niebieski, żółty i zielony oraz brązowy. Dowiedzieli się także, co zrobić ze starymi płytami CD, zużytymi bateriami, gdzie można zostawić stary, zepsuty sprzęt elektroniczny lub śmieci o dużych gabarytach.

Zdobytą wiedzę ujawnili w praktyce poprzez segregowanie „śmieci”. Plastikowe kubeczki, puszki, butelki, stare gazety oraz odpadki owocowe wrzucali prawidłowo do właściwych kolorowych pojemników. Następnie rozegrano grę „Super Bohater” o zasadach segregacji śmieci. Uczestnicy zajęć mogli także wykazać się w pracach plastycznych, podczas których wykonali „Niesamowite stwory”. Z przygotowanych wcześniej wytłoczek po jajkach naklejonych na tekturkę tworzyli stwory oraz zwierzątka. Z obklejonych plasteliną wytłoczek powstały, myszki, miś, żyrafy, jednorożce, rekiny, pandy, chomiki i inne kolorowe stwory. Na zakończenie zajęć wszystkich uczestników czekała miła niespodzianka. Za aktywność i kreatywność na zajęciach zostały im wręczone małe upominki ufundowane przez Lucjusza Nadbereżnego prezydenta Miasta Stalowej Woli. Upominki wręczyła kierownik Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska – Patrycja Jędruch i dyrektor MBP Ewa Biały.

W następnym tygodniu na „Wakacje w Bibliotece” zapraszamy dzieciaki z III turnusu.