Zaczytany październik z biblioteką

Zaczytany październik z bibliotekąPrzed nami szesnasta edycja Stalowowolskich Dni Książki, które organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli. MBP przygotowała ciekawe wydarzenia, zajęcia i atrakcje. Jednym z punktów jest Noc Bibliotek, zaplanowana na 9 października.

Biblioteka Główna proponuje swoim czytelnikom „Godziny przy piórze” – XXI edycję powiatowego konkursu poetyckiego  „Moja mała ojczyzna” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Podsumowanie konkursu planowane jest na 18 października lub w zależności od sytuacji epidemiologicznej wyniki będą ogłoszone na stronie biblioteki, a nagrody do odebrania w MBP. Odbędzie się również XXVI edycja  powiatowego konkursu na ekslibris okolicznościowy dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych „Świat gwiazd, planet i robotów – rok Stanisława Lema”. W tym przypadku podsumowanie konkursu planowane jest na 27 października. Najlepsze prace będzie można obejrzeć na wystawach. Będzie również ekspozycja „18 października  - Światowy Dzień Poczty”, a na 19 października, o godz. 17.00 planowane jest spotkanie autorskie online z Pawłem Wakułą, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Ponadto, najmłodszym czytelnikom przedstawimy ciekawe propozycje animacyjno-plastyczne online, dotyczące księżniczek, rycerzy, zamków średniowiecznych w ramach projektu „Dawno, dawno temu…odkurzamy biblioteczne półki”, dofinansowanego przez MKDNiS.

Jak co roku, będziemy świętować Ogólnopolską Noc Bibliotek, która  odbędzie się 9 października, w godz. 15:00 – 18:00. Zapraszamy wszystkich chętnych na grą terenową i wystawę tematyczną w budynku Biblioteki Głównej, przy ul. Popiełuszki 10 „Czytanie wzmacnia lokalnie – zostań Lasowiakiem”. Zaś 21 października o godzinie 18.00 miłośnikom literatury zostaną zaprezentowane dwa poetyckie almanachy stalowowolskich poetów – amatorów.

W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się przy ul. Staszica 14, między 11 a 15 października będzie można skorzystać z mini kiermaszu książki, zaś sześciolatki zaproszone zostały przez bibliotekarzy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na podstawie utworów Jana Brzechwy.

Z kolei Filia nr 2 przy ul. Siedlanowskiego 3, zaprasza czytelników m. in. na wystawę „Wio! Koniki! – cykle powieściowe dla młodych czytelników” (od 22 października). A już od 4 października każdy chętny, będzie mógł zaproponować innym użytkownikom tej filii swój bestseler na jesienne wieczory, umieszczając tytuł powieści na „Drzewie bestsellerów”.

W czasie Stalowowolskich Dni Książki MBP będzie również zachęcać do wypożyczania nowości wydawniczych czy  zapoznania się z prezentacjami dotyczącymi autorów książek i rocznic literackich. Nie zabraknie tematów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Zaczytany październik z biblioteką