Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Spotkanie autorskie z Sylwią Winnik

Spotkanie autorskie z Sylwią WinnikMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z Sylwią Winnik, pisarką i blogerką, autorką bestsellera „Dziewczęta z Auschwitz”. Literacki wieczór zaplanowano na poniedziałek 29 listopada na godzinę 17 w Bibliotece Głównej, przy ul. Popiełuszki 10 (sala konferencyjna, 2. piętro) Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany. Wstęp wolny.

Sylwia Winnik pochodzi z Ząbkowic Śląskich. Ukończyła dziennikarstwo w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu. Interesuje się historią, szczególnie drugą wojną światową. Jest autorką bloga Czas na Książki. W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu „Fanbook” Książkowym Blogerem Roku. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Literackiego Festiwalu Czas na Książki, który doczekał się już III edycji. Jej pasją są książki i góry.
W 2018 roku wyszła pierwsza książka – „Dziewczęta z Auschwitz. Głosy ocalonych kobiet". Sylwia Winnik pokazuje prawdziwe oblicze wojny, poprzez wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Swoje zainteresowanie historią, w szczególności okresem II wojny światowej przekuła w sukces, bowiem jej debiut świetnie przyjął się na rynku wydawniczym i stał się bestsellerem. O fenomenie książki świadczy fakt, iż w 2020 roku postanowiono ją wznowić. Ponadto została przetłumaczona na język czeski. - Chciałam stworzyć coś innego, coś co ukaże raz jeszcze traumę byłych więźniów i podkreśli do czego prowadzi wojna – powiedziała autorka w jednym z wywiadów.
Rok później na rynku wydawniczym ukazała się książka, pt. „Tylko przeżyć. Historie rodzin polskich żołnierzy”, w której Sylwia Winnik przedstawia losy nie tylko żołnierzy, którzy decydują się na wyjazd do Afganistanu, Syrii czy Iraku, ale też poruszające relacje ich żon, dzieci, rodziców. We wstępie publikacji czytamy: - Ta książka jest dla mnie niezwykle ważna. To moja próba zrozumienia tego, dlaczego żołnierze decydują się na wyjazd na „nie swoją wojnę”. Staram się też szukać odpowiedzi na inne pytania: Jak dzieci radzą sobie z rozłąką i jak ona wpływa na ich dorastanie?”.
W książce „Dzieci z Pawiaka”, wydanej w 2020 r. czytelnicy odnajdą wspomnienia byłych więźniów Pawiaka, którzy trafili tam jako dzieci albo urodzili się w nim w trakcie osadzenia ich matek.
Autorka w swoich książkach stawia na fakty i przybliża czytelnikom prawdziwe losy i świadectwa bohaterów, tym samym ocalając ich wspomnienia. Autorka przygotowując się do książki spotyka się z bohaterami osobiście, wysłuchując ich świadectw i wspomnień, przeglądając zdjęcia. Dzięki jej twórczości historia staje się żywa i na długo... pozostanie zapisem prawdy dla młodszych pokoleń.
Wszystkich zainteresowanych spotkaniem zapraszamy do Biblioteki Głównej. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Bibliotece Głównej oraz Filii nr 2 przy ul. M. Siedlanowskiego 3.

Spotkanie autorskie z Sylwią Winnik

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech