Przeczytaj wiersz Konopnickiej i wygraj ciekawą nagrodę

Przeczytaj wiersz konopnickiej i wygraj ciekawą nagrodęMiejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli ogłaszają IV edycję miejskiego konkursu pięknego czytania pod hasłem: „Czytaj z radością – słuchaj z przyjemnością”. Dla najlepszych interpretatorów czekają nagrody. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II – III szkół podstawowych w Stalowej Woli.

Konkurs odbywa się w 2 etapach: I etap szkolny – do 6 maja, II etap międzyszkolny – 18 maja. Do etapu szkolnego mogą przystąpić wszyscy uczniowie danej szkoły z klas II-III. Szkoły przeprowadzą wewnętrzne eliminacje na własnym terenie i wyłonią 4 laureatów (2 z klas II i 2 z klas III), którzy wezmą udział w etapie międzyszkolnym (nie istnieje możliwość wystawieni reprezentantów na poziomie jednej klasy).
II etap konkursu przeprowadzony będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli 18 maja 2022 r. W ramach konkursowej prezentacji w II etapie uczestnik zobowiązany jest do dwóch wierszy Marii Konopnickiej. Każdy przystępując do czytania podaje nazwisko i imię autora oraz tytuł utworu. Podczas czytania wierszy uczestnik konkursu korzysta z książki (nie dopuszcza się wydruków ksero).
Komisja Konkursowa powołana przez Organizatorów będzie oceniać według następujących kryteriów: technika czytania interpunkcja, dykcja, artykulacja głosek, płynność czytania, tempo czytania, środki artystycznego wyrazu, pauzowanie, modulacja głosu, różnicowanie czytania dialogów, akcent zdaniowy, mimika. Liczyć będzie się również tzw. „intuicja artystyczna”, postawa uczestnika na scenie, sposób trzymania tekstu, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą. Dodatkowo każdy uczestnik może również otrzymać punkty za artystyczne środki - np. stroje i rekwizyty nawiązujące do treści wybranego wiersza.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie karty zgłoszeniowej do dnia 10 maja na adres MBP przy ul. Popiełuszki 10. Tam też lub w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9, przy ul. Rozwadowskiej 10 można zyskać szczegółowe informacje dotyczące konkursu - telefon 15 842 10 63 wew. 38 (MBP) lub 15 842 04 29 wew. 21 (PSP nr 9). Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej biblioteki. [link]

Przeczytaj wiersz konopnickiej i wygraj ciekawą nagrodę