O książkach z Beatą Ostrowicką

O książkach z Beatą Ostrowicką 17 maja o godz. 8:30 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli zaprasza uczniów kl. VI – VII szkół podstawowych na spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką. Nauczycieli szkół podstawowych prosimy o kontakt z Biblioteką Główną w celu rezerwacji miejsc, pod nr tel. 15842 10 63.

– Spotkania ze mną przebiegają w pogodnej atmosferze, przy zadbaniu o ich merytoryczną treść. Podczas nich uczestniczki i uczestnicy mają okazję dowiedzieć się jak powstaje książka, jak budować charakterystykę bohaterów oraz snuć fabułę. Rozmawiamy również o inspiracji, wenie, o roli ilustracji, wyborze tytułu i tym wszystkim co jest związane z warsztatem pisarskim – zachęca Beata Ostrowicka, autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Autorka ukończyła Wydział Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w 1995 roku powieścią „Niezwykłe wakacje”. Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Współpracowała z pismami dla dzieci – „Miś” i „Świerszczyk”. Wydała ponad dwadzieścia książek. Była wielokrotnie nagrodzana. W 2020 r. książka „Szczygły” uzyskała wyróżnienie w konkursie 27. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, organizowanej przez Bibliotekę Galeria Książki w Oświęcimiu. Publikacja „Ale ja tak chcę!” zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY. Z kolei „Świat do góry nogami” otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena. Książki autorki są polecane przez Fundację ABC, prowadzącą akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W 2000 odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie „Strychowych opowieści”. Książki Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej.

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką jest pierwszym wydarzeniem  w programie „Partnerstwo dla książki 2022” – realizowanym w ramach zadania „Książka i biblioteka – lekiem na troski młodego człowieka”, na które MBP otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  Nad całością  zadania  honorowy patronat  sprawuje Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowej Woli.

W ramach zadania od maja do grudnia 2022 r. zostaną zorganizowane spotkania autorskie z: Pawłem Beręsewiczem, Rafałem Witkiem, Zofią Stanecką, Joanną Jagiełło. Ponadto, zaprosimy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w warsztatach biblioterapeutycznych i z elementami biblioterapii z Małgorzatą Żółtaszek, trenerką komunikacji, Anną Machacz i Magdaleną Żukowską – Bąk, autorkami książek dla dzieci i młodzieży, bajkoterapeutkami oraz bibliotekarzami MBP.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

O książkach z Beatą Ostrowicką

Patronat Lucjusza Nadbereżnego