Biblioteka na Dzień Dziecka

Biblioteka na Dzień DzieckaZ kim widzimy się w Parku Miejskim 1 czerwca Podczas Miejskiego Dnia Dziecka? Atrakcje będą dostępne od godziny 15 do 19, a na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można wykonać zakładki do swoich ulubionych książek oraz magnesy na lodówkę – Biblioniezapominajki. Co jeszcze?

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj 1 czerwca zapraszają najmłodszych stalowowolan do Parku Miejskiego, który tego dnia zamieni się w kolorowy teren zabawy i edukacji. Wstęp wolny.

Dla dzieci przygotowaliśmy dmuchany park rozrywki, plac zabaw dla najmłodszych oraz watę cukrową i popcorn bez limitu. Nie zabraknie też występów cyrkowych i animacji ze szczudlarzami, pokazów baniek mydlanych, malowania twarzy czy skręcania balonów, a pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej zapewnią warsztaty rękodzieła.

Coś dla siebie znajdą także dzieci lubiące się poruszać, ponieważ podczas Miejskiego Dnia Dziecka prowadzone będą zajęcia z zumby, a o sportową zabawę zadba Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

Nie zawiodą się też mali miłośnicy wozów strażackich i pojazdów służb mundurowych. W ramach wydarzenia przewidziano również pokazy Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego, przejażdżki na Konikach Polskich i wiele, wiele więcej. O dobry nastrój dzieci zadbają chodzące maskotki.

Niesamowite atrakcje będą zlokalizowane w okolicach Wodnego Placu Zabaw i dostępne dla dzieci od godziny 15.00 do 19.00. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny.

Podczas Miejskiego Dnia Dziecka z kilkoma niespodziankami dla najmłodszych do Stalowej Woli zawita Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki.

Organizatorami wydarzenia są: Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli i Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Partnerami natomiast: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Wojewoda Podkarpacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury oraz Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o.

Biblioteka na Dzień Dziecka