Nagroda dla biblioteki

Nagroda dla bibliotekiStalowowolska MBP została laureatem Konkursu Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie. Do wręczenia nagrody doszło podczas XI. Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w miastach - siedzibach powiatów na terenie woj. podkarpackiego. Oprócz naszej biblioteki w konkursie uhonorowano również bibliotekę z Jasła.

Za co nagrodzono bibliotekę ze Stalowej Woli? Docenione zostały działania, jakie MBP im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli przeprowadziła w maju 2022 roku podczas XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku odbyło się ono pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Wśród licznych imprez, bibliotekarze zaprosili najmłodszych na m.in. „Koncert afrykański”, podczas którego dzieci tańczyły, śpiewały i jak przystało na afrykański zwyczaj - grały na bębnach. A koncert zagrali: Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej, pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej oraz Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych. Ponadto, udostępniono wystawę „Książki…- wyobraź sobie, że…!”, poświęconą gatunkom literackim oraz kreatywne stoisko „Biblioniezapominajka”. Była także możliwość uczestnictwa przez dzieci w zajęciach „Świat w lapbooku”.

Pamiątkowy dyplom w imieniu MBP odebrała dyrektor Ewa Biały, a wręczyły ją: Joanna Rozborska-Kałucka - przewodnicząca Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie, Bożena Janda - dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz dr Barbara Budyńska, przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Tematem konferencji były wyzwania i zmiany dotyczące roli bibliotek publicznych w zmieniającej się rzeczywistości. Organizatorem konferencji była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich – Okręg Podkarpacki.