Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - linki

Pomysły na ferie stalowowolskich bibliotekarek i bibliotekarzy

Pomysły na ferie stalowowolskich bibliotekarek Grudniowy periodyk „Biblioteka Publiczna”, branżowe pismo dla bibliotekarzy poświęcone jest nadchodzącym feriom zimowych. Stalowowolska MBP dzieli się w piśmie pomysłami na bogatą ofertę imprez, jaką można wtedy zaproponować młodym Czytelnikom w okresie szkolnej przerwy.

Dwutygodniowa przerwa w nauce to dla dzieci chwile odpoczynku i zabawy, a dla stalowowolskich bibliotekarzy, ferie zimowe to czas kiedy pełnimy rolę plastyka, organizatora, animatora kultury.

Biblioteka Główna i jej filie od wielu lat proponują i zapraszają swoich młodych czytelników do odwiedzenia biblioteki podczas zimowej przerwy w nauce. – Naszym celem są atrakcyjne zajęcia wyzwalające kreatywny i aktywnie spędzony czas przez dzieci i młodzież. Spotkania, które mają charakter zabaw literacko-plastycznych, są tak skonstruowane by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie zabawy są przygotowywane w oparciu o księgozbiór dziecięcy i młodzieżowy naszej biblioteki oraz dbamy o ich dostosowanie do wieku uczestników – mówi Barbara Nowak, kierownik Filii nr 2.

W ogólnopolskim piśmie skierowanym do bibliotekarzy, pracownicy stalowowolskiej MBP przekonują, że warto wykorzystywać potencjał drzemiący w załodze. Bardzo często poza wykształceniem kierunkowym, bibliotekarze posiadają dodatkowe kompetencje i umiejętności, np. biegłą znajomość języka obcego. - Stąd nasz pomysł na zorganizowanie ferii w języku angielskim adresowane do młodzieży w wieku 14-16 lat. Na zajęciach Między Bondem a Hitchcockiem młodzi detektywi prowadzili śledztwa na podstawie pozyskanych wskazówek. Musieli nie tylko zdekonspirować rzezimieszków, ale również odkryć cały skomplikowany proces postępowania przestępcy – opowiada Izabela Świś, pracująca w Multitece, dziale Biblioteki Głównej przeznaczonym dla dzieci

Tworzenie makiet to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni architektonicznej i zdolności manualnych. Podczas ferii w 2015 roku, makieta Stalowej Woli okazała się nie lada wyzwaniem dla trzydziestu młodych architektów, którzy budowali ją podczas zajęć w MBP. A pomysłów nie brakowało. Drobne gałązki zamieniały się w drzewa. Wystarczyło tylko dokleić liście z bibuły. Powstały kartonowe bloki, Bazylika Konkatedralna, kościół św. Floriana, budynek biblioteki, ulice po których „mknęły” papierowe samochody. Efektem prac, było dość wiernie odwzorowane centrum hutniczego grodu. Makietę mogli podziwiać wszyscy użytkownicy Biblioteki Głównej, a dzieciom złożyliśmy obietnicę, że będziemy to działanie kontynuować w przyszłości.

– MBP w Stalowej Woli organizuje czas wolny dla dzieci i młodzieży pełen przygody i humoru. Chcemy, aby każde spotkanie było wyjątkowe i na długo zapamiętane przez uczestników. Dbamy o dobrą organizację, ciekawe zajęcia w oparciu o literaturę, atrakcyjne materiały do wykorzystania na warsztatach plastycznych, integrację grupy. Relacje z działań organizowanych w czasie ferii w naszej bibliotece są zamieszczane na stronie internetowej i profilu facebooka MBP. Program zajęć i ich organizacja przynosi efekty, gdyż dzieci chętnie do nas wracają, a biblioteka kojarzy się im z przyjazną atmosferą i kreatywnie spędzonym czasem wolnym. Mamy nadzieję, że bibliotekarze w innych częściach Polski skorzystają z części pomysłów i naszych doświadczeń – podsumowuje Beata Życzyńska, kierownik Działu Promocji i Nowych Technik Bibliotecznych stalowowolskiej biblioteki.

W stalowowolskiej MBP pracownicy już myślą nad tematami zajęć na nadchodzące ferie. Zapisy zostaną ogłoszone przed zimową przerwą szkolną, a ta dla Podkarpacia przewidziana jest od 16 do 29 stycznia.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech