MBP z dofinansowaniem MKiDN na działania animujące czytelnictwo

Miło nam poinformować, iż Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli będzie w 2022 r. realizować zadanie pn. „Książka i biblioteka - lekiem na troski młodego człowieka”.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Do grudnia br. nasza biblioteka zorganizuje spotkania autorskie z: Joanną Jagiełło, Rafałem Witkiem, Beatą Ostrowicką, Zofią Stanecką i Pawłem Beręsewiczem. Autorzy książek dla dzieci i młodzieży będą pobudzać do czytania książek, szczególnie tych, które zawierają ważne dla młodych ludzi tematy i zagadnienia. Ponadto, zaprosimy użytkowników biblioteki do udziału w warsztatach biblioterapeutycznych i warsztatach z elementami biblioterapii, które będą zachęcać do odwiedzania biblioteki, korzystania z naszych zbiorów ale również integrować uczestników wokół emocji, zachowań prospołecznych, empatii, wzmacniania pewności siebie i przezwyciężania trudności życiowych. Warsztaty poprowadzą: Anna Machacz – pedagog, architekt edukacji, autorka książek dla dzieci; Magdalena Żukowska – Bąk, autorka książek dla dzieci, nauczyciel, pedagog, bajkoterapeuta; Małgorzata Żółtaszek – autorka książek dla dzieci, certyfikowana trenerka komunikacji. Bibliotekarze MBP będą z kolei zachęcać do czytania książek i korzystania z przyjaznej przestrzeni bibliotecznej, na zajęciach z elementami biblioterapii. Zaproszenia na poszczególne wydarzenia będą zamieszczone na stronie internetowej i profilu facebooka biblioteki. Pierwsze spotkanie autorskie wkrótce, do zobaczenia w bibliotece!