Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską – jedną z najbardziej cenionych współczesnych polskich pisarek, a jednocześnie uznaną neurolog i epileptolog.
Spotkanie odbędzie się 30 września o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli.
Wydarzenie organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych literaturą i twórczością Ałbeny Grabowskiej. Wstęp na spotkanie jest wolny.
Ałbena Grabowska zadebiutowała w 2011 roku książką „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, opisującą losy jej bułgarskich przodków. Największą popularność przyniosła jej saga „Stulecie Winnych”, która została zaadaptowana na popularny serial telewizyjny. Losy rodziny Winnych, zmagających się z dramatycznymi wydarzeniami XX wieku, zyskały uznanie milionów czytelników i widzów. W swoim dorobku ma książki dla dzieci (czteroczęściowy cykl o przygodach Julka i Mai, m.in. „Julek i Maja w labiryncie”), dystopijną powieść fantasy dla młodzieży („Nowy świat”), współczesne powieści obyczajowe i historyczne a także kryminał „Ostatnia chowa klucz”. W trakcie spotkania będzie okazja porozmawiać o jej twórczości oraz o książkach takich jak „Kości proroka”, „Matki i córki” czy cyklu „Uczniowie Hippokratesa”. Ałbena Grabowska jest ponadto autorką libretta musicalu oraz scenariuszy filmowych.
Jej bułgarskie korzenie, wykształcenie medyczne i pasja do pisania zaowocowały niezwykle wciągającymi opowieściami, które podbiły serca czytelników. Na spotkaniu będzie okazja do rozmowy z autorką o ulubionych książkach, poznać kulisy powstawania jej twórczości i zdobycia autografu.
Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu literackim. To doskonała okazja, aby poznać bliżej autorkę, której prace inspirują i skłaniają do refleksji.
Koordynatorem spotkania jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Spotkanie odbędzie się w ramach programu dotacyjnego „Dyskusyjne Kluby Książki 2024”, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.