Za nami Plebiscyt na najlepszą książkę! W dniach 8-14 maja w Wypożyczalni Głównej odbyło się głosowanie w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek- Biblioteka. Odkrywasz Otwierasz. Czytelnicy oddali łącznie ponad 70 głosów, dziękujemy za tak liczny udział w akcji Jedna książka - 1000 emocji.
Na podium tegorocznego plebiscytu znalazły się:
- „Wichrowe Wzgórza” Emily Bronte
- „Sto lat samotności” Gabriel Garcia Marquez
- „Red, White & Royal Blue” Casey McQuiston
Książki, które również walczyły o zwycięstwo w naszym konkursie to:
- „Dżentelmen w Moskwie” Amor Towles
- „Z mgły zrodzony” Brandon Sanderson
- „Gra Anioła” Carlos Ruiz Zafon
- „Fotograf utraconych wspomnień” Sanaka Hiiragi
- „Anna Karenina” Lew Tołstoj
- „Pomoc Domowa” Frieda McFadden
- „Jeremiada” Kafir
- „Małe życie” Hanya Yanagihara
- „Miłość w czasach zarazy” Gabriel Garcia Marquez- jedyny autor na naszej liście z dwoma pozycjami
- „Saga o Wiedźminie” Andrzej Sapkowski
- „Null” Szczepan Twardoch
- „Zagadka Gogol” Sylwia Frołow
- „Tydzień, zanim umrę” Seo Eun-Chae
- „Niewidzialne życie Addie La Rue” V. E. Schwab
- „Nietuzinkowy sklep całodobowy” Kim Ho-Yeon
- „Chata w dolinie” Francine Rivers
- „Dwór Skrzydeł i Zguby” Sarah J. Maas
- „Wrony” Petra Dvorakowa
- „Almond. Ten, który nie czuł” Sohn Won-Pyung
- „Królowa piękna z Jerozolimy” Sarit Yishai-Levi
- „Tu Oliver” Dustin Thao
- „Obrona” Remigiusz Mróz
- „Maybe Someday” Colleen Hoover
Wszystkie z książek są dostępne dla Czytelników w Wypożyczalni Głównej. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział i zapraszamy do brania udziału w naszych kolejnych zabawach!




























