Wakacyjne czytanki

Wakacyjne czytankiPrzybywa nam czytelników w wieku wyrażanym jedną cyfrą, a nastolatkowie coraz częściej wędrują między bibliotecznymi półkami nie tylko w poszukiwaniu lektur szkolnych. Szkoła, która ledwo się zaczęła lada dzień się skończy. I co? Znów nuda po trzepakiem? Absolutnie nie. Najmłodszym gwarantujemy bardzo, ale to bardzo kolorowe wakacje. Choćby z „Samochodzikiem Frankiem”, który wybiera się nad morze. A Zuzia ma różowe kółka i ogólnie jest bardzo ciekawska.

Karolina Górska opisuje kolejne przygody „Hulajnogi Zuzi”. O tym, że w Zwierzaczkowie wszystko jest możliwe wie każdy fan tygrysa Tolka, którego pasją jest choćby czytanie. Jednak tym razem „Tygrys Tolek nurkuje”. I coś z ekologii, dla dorosłych modnej, dla młodszych ciekawej. Jedni i drudzy mogą się przekonać, jak bogate jest życie obserwowane przez magiczne szkło powiększające. Takie szkło od babci dostała Ania Robaczek, która w swojej serii przygód tym razem ratuje pszczoły. To tylko skromny wstęp do dziecięcych megahitów, których na naszych półkach nie brakuje. A przy okazji, niech dorośli zajrzą przez ramię młodego czytelnika do książki i zwrócą uwagę jak treść jest podawana. Jak tam wszystko jest kolorowe i umiejętnie na stronach poukładane.

Na odrobinę starszych czytelników czekają Franek i Finka, tym razem w „Cyrku martwych makabresek”. Starsi czytali „Wakacje z duchami” i się bali. Bo u Bahdaja nie było dziadka dziwaka, a Aneta Jadowska w swojej serii o intrygujących bliźniętach takiego umieściła.

I jeszcze tylko coś dla nastolatków. „Teraz i na zawsze” Mikki Daughtry i Rachael Lippincot to klasyka wakacyjnych westchnień, albo jak ktoś woli wyciskacz młodych łez. Dla wielu nie do uwierzenia, ale nawet bardzo młodzi ludzie mogą być po przejściach. Jakże trudna jest wtedy miłość. Zwłaszcza ta teraz i ta wyznawana na zawsze. Jak ktoś czyta Johna Greena powinien sięgnąć po nowy hit autorek „Trzech kroków od siebie”. Nawet wtedy, gdy się ma lat więcej niż naście.

Zapraszamy do Filii MBP nr 2 przy ul. M. Siedlanowskiego 3. To niedaleko. Wypożyczalnia z książkami dla młodych pierwsze drzwi na lewo.