Książkowe nowości dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Filii nr 2

Książkowe nowości dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Filii nr 2Już chyba tylko kalendarzowe lato nie daje za wygraną. Każdy przecież wie, że „Od świętej Anki…”, że kwiaty przekwitają bo taka ich pora, że chmury niczym wata ciążą ku ziemi, a w powietrzu czuć wilgoć. Zanim jednak oddamy się melancholii końca lata oddajmy się lekturze. A że jest w czym wybierać, nawet nie zauważymy, że cienie i wieczory coraz dłuższe. Zapraszamy po książkowe nowości dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Filii nr 2, przy ul. M. Siedlanowskiego 3.

Zacznijmy od kontynuacji. Ałbena Grabowska rozwija opartą na faktach opowieść o lekarzach końca XIX w. Zaczęła od „Uczniów Hippokratesa”, by w „Doktor Annie” opowiedzieć losy Anny Tomaszewicz, pierwszej dyplomowanej lekarki praktykującej na ziemiach polskich. W tle szalejące choroby, społeczne kołtuństwo i postacie Pasteura, Darwina czy Rentgena. Czytać koniecznie. W pierwszym tomie „Emigrantów” z rodziną Gajdów pojechaliśmy do Ameryki. W drugim, a trzeba zauważyć, że bardzo szybko wydanym, Sabina Waszut z inną rodziną Bednarzy zostaje w Europie. Ale jakiej? Wystarczająco o miejscu akcji świadczy tytuł „Listy z czarnych miast”. „Bez powrotu” Marty Zaborowskiej to już piąty tom cyklu z detektyw Julią Krawiec. Autorka wyraźnie rozwija się z bohaterką serii, by tym razem pogmatwać jej nawet życie osobiste. Krawiec z pomocą komisarza Górnego znajdzie wyjście z kryminalnej opresji i jak nic wystąpi w kolejnych tomach.

Halina Kowalczuk nie może się wyprowadzić z Podhala. Akcja „Wilczej polany” rozgrywa się w otoczonej górami Sosnówce. „Rysi Jar”, do którego trafia poturbowana uczuciowo Ola sąsiaduje z samą stolicą Tatr. Nie tylko widoki na szczyty odmienią życie głównej bohaterki i wcale to nie jest też książka tylko dla tych, co w górach się orientują. „Wyspa” to literacki debiut Victorii Hislop, ale jaki debiut! Czyta się ją lepiej niż Lucindę Rilley.

Po te i inne nowości trzeba wejść na biblioteczne piętro Filii nr 2 przy ul. Siedlanowskiego 3. Choćby wracając z ostatnich letnich spacerów.

A Co robić gdy pogoda "pod psem" i za oknem ponuro? Najlepiej zaopatrzyć się w nowe pozycje z literatury dziecięcej i młodzieżowej jakie proponuje Filia nr 2. Na nasze półki właśnie trafiły wyczekiwane tomy topowych serii, nowe książki znanych już autorów oraz całkiem nowe pozycje. Seria "Podróże z pazurem" Izabeli i Piotra Miklaszewskich to historia Izy, Piotrka i psa Snupi, którzy od trzech lat podróżują autostopem dookoła świata. Młody czytelnik dostaje jedyną w swoim rodzaju relację z podróży. O czym marzą, co jedzą, co chcieliby zmienić i co ich uszczęśliwia tego dowiemy się z  pierwszej części pt. "Historia łapą pisana". Serdeczne zapraszamy.