A- A A+

Godzinami o książkach – „Księga snów”

Godzinami o książkach – „Księga snów”W środę, 14 lutego o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne w spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.  Tematem rozmowy cyklu „Godzinami o książce”  będzie powieść Niny George pt. „Księga snów ”.

„Księga snów” to przeplatająca się historia trójki bohaterów, których losy krzyżują się i rozchodzą wielokrotnie. Poszczególne wydarzenia poznajemy z perspektywy: głównego bohatera - Henriego, leżącego w szpitalu w śpiączce, Sama, jego trzynastoletniego syna o niesamowitych zdolnościach wyczuwania rzeczy, których zwykli ludzie nie dostrzegają, oraz Eddie, miłość życia Henriego, do której nie potrafił się przyznać. Te trzy portrety tworzą barwną całość, dzięki której poznajemy nie tylko teraźniejszość, ale i przeszłość. Jest to więc opowieść o samotności, która staje się udziałem każdego z trójki  bohaterów , choć każdy doświadcza jej na innej płaszczyźnie.

Nina George stawia nam czytelnikom wiele egzystencjalnych pytań dotyczących nieuchronności przemijania, strachu przed utratą bliskiej osoby a także lęków i obaw przed nieznanym, jest to także opowieść o miłości, o wierze, o zaufaniu. Moze to wcale nie jest przypadkowe ze spotkanie to ma miejsce w Walentynki, kiedy często nawet podswiadomie sięgamy pamięcia w szczególne momenty w naszym zyciu.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania odnoszące się do sensu życia, miłości, decyzji mających wpływ na całe nasze życie ale przede wszystkim co dzieje się z człowiekiem zawieszonym pomiędzy życiem a śmiercią…, Czy nas słyszy, czy coś odczuwa?, na ile wazna jest nasza obecnosc, dotyk zapach i jakze istotne są słowa mówione do znajdującej się w zawieszeniu pomiędzy bytami osoby.

"Między życiem a śmiercią istnieje świat, którego stąd nie widać"

 

 

Katalog on-line

Kalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin