Godzinami o książkach – Kazuo Ishiguro „Okruchy dnia”

Kazuo Ishiguro  „Okruchy dnia”W środę, 14 marca o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.  Tematem rozmowy cyklu „Godzinami o książce”  będzie powieść  Kazuo Ishiguro pt. „Okruchy dnia ”.

Głównym bohaterem "Okruchów dnia" jest angielski kamerdyner Stevens, którego życiowym celem stało się służenie swojemu chlebodawcy lordowi Darlingtonowi.  Całe jego życie było dążeniem, aby w miejscu pracy: w Darlington Hall, wszystko funkcjonowało idealnie. Po śmierci chlebodawcy nadal prowadzi jego dom. Podczas krótkiego urlopu wyrusza samochodem do Kornwalii, by namówić do powrotu dawną gospodynię pannę Kenton. Dla kamerdynera ta podróż jest pretekstem do podsumowania swojego dotychczasowego życia które było podporządkowane jedynie pracy i perfekcyjnemu wykonywaniu obowiązków. Nie było w nim miejsca na uczucia, rozrywki, bliskie więzi. Czy przez służbę dla innych główny bohater musiał poświęcić swoje życie prywatne.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania: co jest w życiu najważniejsze?, jak żyć aby mieć poczucie spełnienia i satysfakcji? jakich wyborów dokonywać aby potem nie żałować?

Lipiec 2019