Godzinami o książkach – „W imię dziecka”

Godzinami o książkach – „W imię dziecka”W środę, 12 września o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Tematem rozmowy cyklu „Godzinami o książce”  będzie powieść  Iana McEwana pt. „W imię dziecka”.

Główna bohaterka książki to Fiona Maye, sześćdziesięcioletnia sędzina brytyjskiego Sądu Najwyższego, specjalistka od prawa rodzinnego. Małżeństwo Fiony wchodzi w fazę głębokiego kryzysu - mąż oświadczył jej, że chciałby przeżyć gorący romans. Ona tymczasem musi podjąć decyzję, której konsekwencji nie sposób przewidzieć. Siedemnastoletni Adam choruje na białaczkę i z powodów religijnych nie zgadza się na transfuzję krwi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli do zabiegu nie dojdzie, chłopak umrze. Fiona musi zdecydować, czy wydać nakaz wykonania transfuzji, czy pozwolić chłopcu na śmierć.
Środowe spotkanie będzie okazją do odpowiedzi na pytania natury egzystencjalnej, religijnej i moralnej. Jakie są nasze wybory; czy jesteśmy w stanie przewidzieć skutków naszych decyzji?. Bo żadna decyzja nie pozostaje bez śladu.

Kwiecień 2019