Gmina Stalowa Wola w partnerstwie z Zespołem Interdyscyplinarnym oraz Powiatem Stalowowolskim organizują lokalną konferencję edukacyjną pn. „Oswoić się z pomocą”. Konferencja odbędzie się w dniu 21 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Popiełuszki 10, na II piętrze. Składa się ona z dwóch bloków tematycznych spotkań, mających formę krótkich wykładów, które stanowią jedynie zapoznanie z prezentowaną tematyką oraz zachętę do korzystania z pomocy i uczestniczenia w oferowanych zajęciach czy warsztatach.

Pierwszy blok konferencji skierowany jest do profesjonalistów realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Drugi blok konferencji rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do godziny 17.15. Ta część wykładów adresowana jest do wszystkich mieszkańców miasta zainteresowanych bezpośrednim udziałem w konferencji i zapoznaniem się z poniższą tematyką, a także lokalną ofertą pomocową.

W tym bloku odbędą się trzy, 45-minutowe wykłady o tematyce:

• 15.00 - „Stres - fizjologia stresu, jego konsekwencje osobiste i społeczne”;
  • 15.45 - „Jak oswoić się z rodzicielstwem”;
  • 16.30 - „Trudne emocje” – mapa pomocy”.

Ponadto podczas konferencji od godziny 15.00 w jednej z sal będzie pełnił dyżur radca prawny i udzielał bezpłatnych konsultacji w obszarze problemów rodzinnych. W tym czasie mieszkańcy będą mogli również uzyskać niezbędne informacje oraz porozmawiać o nurtujących problemach z dyżurującymi przedstawicielami służb i instytucji zaangażowanych w pomoc na rzecz rodziny, m.in: pomocy społecznej, ochrony zdrowia, policji, oświaty, organizacji pozarządowych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji.