Czytelnia internetowa IBUK LIBRA

Bezpłatny dostęp do e-czytelni IBUK LIBRA

Od 1 lutego 2017 roku Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli mają możliwości bezpłatnego korzystania z e-czytelni  IBUK LIBRA. Dostęp dla Czytelników do zasobu zapewniony jest do końca stycznia 2018 roku.
Osoby zainteresowane dalszym korzystaniem z wirtualnej czytelni prosimy o wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

UWAGA:

Wszystkie PINY wygenerowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie musza pobierać nowych pinów!!!!

IBUK Libra to:

• bogaty wybór publikacji największych polskich wydawców akademickich, profesjonalnych i popularnych,
  • wyjątkowy księgozbiór niedostępny na innych platformach,
  • całodobowy dostęp do książek z dowolnego miejsca,
  • zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem – przygotowane z myślą o studentach, wykładowcach, czytelnikach, profesjonalistach,
  • treści książek powiązane ze słownikami i encyklopedią Wydawnictwa Naukowego PWN,
  • nowoczesna technologia pozwalająca na korzystanie z książek także na urządzeniach mobilnych.

Obecnie zapewniamy bezpłatny dostęp do 1438 elektronicznych książek z wielu dziedzin wiedzy, opublikowanych przez  różne wydawnictwa.

IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również dzięki aplikacji myIBUK, na zaawansowaną pracę z e-książką. Aplikacja myIBUK umożliwia m.in.:

• robienie notatek w książce,
  • dodawanie zakładek,
  • zaznaczanie fragmentów tekstu,
  • tagowanie fragmentów i zakreślanie kolorami,
  • wyszukiwanie w tekstach słów i fraz,
  • dostęp do wirtualnej półki z książkami,
  • eksport notatek - prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę.

Korzystanie z książek możliwe jest:

• na komputerach we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli,
  • komputerach domowych, tabletach i telefonach czytelników.

Do korzystania poza Biblioteką niezbędny jest kod PIN.

Uwaga! PIN wydawany jest przez Bibliotekę Główną MBP w Stalowej Woli przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 i aby go otrzymać należy być zarejestrowanym czytelnikiem w systemie bibliotecznym.

Wydawanie kodów PIN odbywa się na dwa sposoby:

• można wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z prośbą o udostępnienie PIN-u (przy zgłoszeniu prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz numer z plastikowej karty bibliotecznej zaczynający się od 143… – wówczas e-mailem zwrotnym prześlemy PIN),
  • lub odebrać PIN osobiście u pracownika biblioteki w Czytelni Głównej.

Co należy zrobić, by korzystać z e-czytelni IBUK LIBRA  na komputerze domowym:

1. Wejść na stronę http://libra.ibuk.pl
    2. Jednorazowo zarejestrować się w serwisie IBUK LIBRA (zakładka „ZAREJESTRUJ SIĘ” w prawym górnym rogu strony)  wpisując:
      • swój adres e-mail,
      • hasło (wymyślone przez siebie, składające się z co najmniej 6 znaków),
      • powtórzone hasło

i zaakceptować regulamin.

1. Zalogować się do serwisu IBUK LIBRA przy pomocy adresu e-mail i podanego hasła (zakładka „ZALOGUJ SIĘ” w prawym górnym rogu).
  2. Wybrać zakładkę (w prawym górnym rogu strony) „MOJE BIBLIOTEKI” - „DODAJ BIBLIOTEKĘ” i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę.

Jak dodać PIN - [pdf]

Jak korzystać IBUK LIBRA - [pdf]

Serdecznie zapraszamy do korzystania z serwisu. Kliknij aby przejść do Czytelni IBUK LIBRA.

IBUK LIBRA – INFORMACJE TECHNICZNE

Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie:

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie.

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.

Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.

Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.