Filia nr 1 - Nasze ukochane misie mają swoje święto

Filia nr 1 - Nasze ukochane misie mają swoje świętoW Filii nr 1 bardzo intensywnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Odwiedziło nas kilka klas z Podstawowej Szkoły nr 3, ze Szkoły Specjalnej, a także Plastusie z Przedszkola nr 15. Dzieci
przybyły w towarzystwie swoich ukochanych pluszaków, zaprezentowały ich imiona i krótko o nich opowiadały.

Zapoznały się z historią niedźwiadka, który stał się inspiracją do stworzenia pluszowej maskotki. Na potrzeby zajęć przygotowaliśmy mnóstwo krzyżówek, łamigłówek i gier, a także prezentację multimedialną o misiach znanych z literatury polskiej i obcej. Dzieci układały misiowe puzzle, kolorowały portrety swoich maskotek oraz tworzyły mini książeczki, nawiązujące do fragmentów książki Czesława Janczarskiego pt. "Wędrówki i przygody Misia Uszatka".

Grudzień 2018