A- A A+

Spotkania z dobrą książką – „Z życia prywatnego Piastów”

Spotkania z dobrą książką – „Z życia prywatnego Piastów”W dniu 25 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”.  Cykl „Spotkania z dobrą książką” jest okazją  do prezentowania dobrych czytadeł znanych lub mniej znanych pisarzy oraz do zapoznania się z książkami z różnych dziedzin życia i wiedzy o nim.

Tematem środowego spotkania było prywatne życie Piastów, ze szczególnym uwzględnieniem roli kobiet – królowych i księżnych. Ciekawostki i mało znane szczegóły z życia naszych władców bardzo zainteresowały i zaciekawiły uczestników spotkania, czego efektem była ożywiona dyskusja.  Uczestnicy Klubu Seniora podczas wizyty w bibliotece zapoznali się z opracowaniami, dostępnymi w naszej filii. Zaprezentowane książki to m. in.: Iwona Kienzler – „Piastowie od Mieszka do Kazimierza”, „Korona i kobiety”, „Kochanki, księżne, królowe: kobiety, które dały początek Polsce”; Kamil Janicki – „Damy ze skazą”, „Damy polskiego imperium” oraz „Żelazne damy; Zbigniew Sałata – „Poczet polskich królowych, księżnych i metres”;  Barbara Faron – „Święte i tygrysice: Piastówny i żony Piastów”.

Kolejne spotkanie czytelnicze dla seniorów z Klubu Parafialnego „Na Zatorzu” odbędzie się w maju  a tematem będzie życie prywatne kolejnej naszej dynastii - Jagiellonów.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin