Międzypokoleniowe spotkania z bajką

Międzypokoleniowe spotkania z bajkąW dniu 10 maja  w filii nr 2 odbyło się kolejne międzypokoleniowe spotkanie z bajką.  W ramach integracji wspólnie z paniami z Parafialnego Klubu Seniora „Na Zatorzu” spotkali się uczniowie z klasy II PSP Nr 4. Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Seniorki  z wielkim zaangażowaniem przedstawiły dzieciom fragmenty książki  Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych). Młodzi słuchacze uważnie słuchali opowieści  bo kolejnym ich zadaniem było wykonanie ilustracji do przeczytanych tekstów.
Spotkanie z bajką pozwoliło rozwinąć wyobraźnię, pamięć i pomysłowość a także było dobrym czasem budowania więzi między czytającymi seniorkami a słuchającymi dziećmi.