Jak na piknik, to do biblioteki!

Jak na piknik, to do biblioteki!–  Zaproś koleżankę lub kolegę, zabierz ze sobą koc, aparat fotograficzny i dobry humor – tak stalowowolskie bibliotekarki zachęcają młodych mieszkańców Stalowej Woli do spędzenia wolnego czasu na Majowym Pikniku z Biblioteką. Imprezę zaplanowano na sobotę, 12 maja na placu przed obiektem MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w godzinach 10.00 – 13.00. Jakie atrakcje czekają na piknikowiczów?

Będzie można pograć m.in. w podchody czytelnicze dla dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat. Zmagania te będą polegały na rozwiązywaniu różnych zadań w otoczeniu biblioteki. Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej przygotowano również coś dla młodych fanów tego sportu: biblioteka proponuje tworzenie ekologicznych boisk, rozgrywanie meczy, oraz sprawdzanie wiedzy i umiejętności piłkarskich.

Kto weźmie ze sobą aparat lub komórkę z aparatem będzie mógł wykonać biblioteczne foto – czyli zabawne zdjęcia z wykorzystaniem rekwizytów i scenografii – jakie udostępni MBP. Dla najmłodszych będą bańki mydlane, clown i rysowanie kredą, a także zabawy animacyjne. Będzie można również pograć w planszowe gry plenerowe: karuzela bajek, dobre wychowanie i znaki drogowe czy wesołe sylaby. A kto będzie chciał wypocząć, wystarczy że pod bibliotekę zabierze koc lub leżak wypożyczy książkę i poczyta na trawie.

Jeszcze raz zapraszamy na Piknik z Biblioteką - 12 maja na placu przed obiektem MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w godzinach 10.00 – 13.00. Impreza organizowana jest w ramach XV edycji programu Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Regulamin podchodów czytelniczych [pdf]

Jak na piknik, to do biblioteki!