Afryka, roboty i motyle

Afryka, roboty i motyleMajestatyczna przyroda i rdzenna kultura to niewątpliwe bogactwa przyciągające podróżników do Afryki. To właśnie z niej na podbój świata wyruszyli pierwsi przodkowie współczesnego człowieka. Na pierwszych wakacyjnych zajęciach w tym tygodniu w Filii nr 1 mieliśmy możliwość poznać bliżej ten wspaniały kontynent. „Czarny Ląd”, który jest krainą ogromnych gór, tropikalnych lasów, trawiastych sawann, wielkich pustyń i najdłuższej rzeki świata – Nilu.

Uczestnicy naszych zajęć stworzyli własne krajobrazy sawanny i tradycyjne plemienne naszyjniki. Jambo!

Z kolei 19 lipca zajęcia wakacyjne w Filii nr 2 rozpoczęliśmy tradycyjnie głośnym czytaniem. Tym razem była to książka pt. „Martynka chroni przyrodę”. Był to idealny wstęp do pogadanki o różnych gatunkach owadów i motyli zamieszkujących Polskę. Nie zabrakło także przyrodniczych zagadek i ciekawostek. Następnie dzieci na zajęciach plastycznych z radością wyklejały barwnego motyla z bibuły i wykonywały dla niego wyrzutnię z recyklingu. Świetną zabawą okazały się zawody, czyj motyl dalej poleci. Zajęcia zakończyły się zabawami ruchowymi z piłką.

W Bibliotece Głównej nadszedł zaś czas na pobudzenie kreatywnej twórczości u naszych małych konstruktorów. Głównym elementem prac artystycznych podczas wtorkowych Wakacji w Bibliotece były kasety magnetofonowe. Co ciekawego można z nich wyczarować? O tym przekonacie Drodzy Czytelnicy się oglądając zdjęcia z zajęć w Bibliotece Głównej. Każde dziecko mogło ponadto wykonać własne pudełko wspomnień z opakowań po kasetach VHS. Do takiego pudełka można schować drobiazgi z wakacji: muszelki, magnesy, pocztówki czy zakładki do książek. Po plastycznych zmaganiach przyszedł czas na zabawy ruchowe i integracyjne, m.in. tworzenie robota z neolinek, zabawy z butami, krążące pudełko czy wykonaj i wróć. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.