Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon.-pt. 10:00 do 18:00, sob. - nieczynne

Jan Marcin Szancer – „malarz dziecięcych marzeń”12 listopada przypada 102. rocznica urodzin Jana Marcina Szancera. Świat poznał go jako grafika, rysownika, scenografa i kostiumografa, ale przede wszystkim kojarzy się go jako ilustratora książek dla dzieci. Jego rysunki przeszły do kanonu literatury dziecięcej. Był jednym z najwybitniejszych polskich rysowników XX wieku, nazywanym "królem ilustratorów" czy "malarzem dziecięcych marzeń".

Mindfulness? To nie takie trudne!Dziś prezentujemy drugą część mini cyklu nt. mindfulness. W pierwszej odsłonie przedstawiliśmy zarys historii i założeń tego nurtu. Nadszedł czas, by przedstawić kilka sposobów na ćwiczenie naszego „mięśnia uważności”. Im więcej i regularniej z niego korzystamy tym łatwiej przychodzi nam skupienie i bycie TU i TERAZ.

Zapraszamy!

Mindfulness? Eee…, to nie dla mnie!Na pewno?

Nurt mindfulness czasami niesprawiedliwe kojarzony jest z fanaberią ludzi mających za dużo. Tymczasem jest bardzo pomocną, podnoszącą jakość życia praktyką. Trening ten przyda się każdemu odczuwającego negatywne skutki stresu, pragnącemu zwiększyć kontrole automatycznych reakcji, czy szukającemu chwili wytchnienia w pędzącej rzeczywistości.

Literatura anglojęzyczna w Filii nr 1Dziękujemy wszystkim chętnym, którzy zasilają nasz księgozbiór o nowe, ciekawe pozycje. Filia nr 1 wzbogaciła się o ponad 50 książek z literatury anglojęzycznej dla dzieci. Są w niej książeczki do nauki pierwszych słów czy bajki  z ulubionymi postaciami. To wspaniały sposób na rozpoczęcie przygody z językiem obcym. Zapraszamy!

Konkurs plastyczny w Filii nr 1Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli ogłasza konkurs plastyczny dla 6-latków „Myślcie sobie jak tam chcecie…Krasnoludki są na świecie – ilustracje do utworów Marii Konopnickiej”. Konkurs organizowany jest z okazji 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, poetki, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek.

Biblioteki świataNie możesz doczekać się wakacyjnych wojaży? Już teraz możesz wybrać się w podróż po niezwykłych bibliotekach świata. Dzisiaj tylko wirtualnie, ale z pewnością są to miejsca, które warto odwiedzić osobiście.
Zapraszamy!

No to lecimy! Słów kilka o początkach lotnictwa12 kwietnia 1961 roku odbył się pierwszy lot człowieka w kosmos i właśnie tego dnia  obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki. Dzień ten to hołd dla tych, którzy swoją odwagą, pracą i poświęceniem przyczynili się to tego historycznego wydarzenia. Dziś przyjrzymy się pionierom lotnictwa. Ludziom, dzięki którym człowiek wzbił się w niebo.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech