Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon.-pt. 10:00 do 18:00, sob. - nieczynne

Konkurs plastyczny w Filii nr 1Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli ogłasza konkurs plastyczny dla 6-latków „Myślcie sobie jak tam chcecie…Krasnoludki są na świecie – ilustracje do utworów Marii Konopnickiej”. Konkurs organizowany jest z okazji 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, poetki, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek.

Biblioteki świataNie możesz doczekać się wakacyjnych wojaży? Już teraz możesz wybrać się w podróż po niezwykłych bibliotekach świata. Dzisiaj tylko wirtualnie, ale z pewnością są to miejsca, które warto odwiedzić osobiście.
Zapraszamy!

No to lecimy! Słów kilka o początkach lotnictwa12 kwietnia 1961 roku odbył się pierwszy lot człowieka w kosmos i właśnie tego dnia  obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki. Dzień ten to hołd dla tych, którzy swoją odwagą, pracą i poświęceniem przyczynili się to tego historycznego wydarzenia. Dziś przyjrzymy się pionierom lotnictwa. Ludziom, dzięki którym człowiek wzbił się w niebo.

Konkurs plastyczny dla uczniów klas drugichFilia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów drugich klas stalowowolskich szkół podstawowych „W gościnnym świecie René Goscinnego” Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie ilustracji do utworów autora książek o Mikołajku, scenarzysty serii komiksów o przygodach: Galla Asteriksa i „szybszego od własnego cienia” Lucky Luke’a. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

(Nie)zwykli Superbohaterowie codziennościGdzieś całkiem blisko, codziennie spotykamy (nie)zwykłych bohaterów. To nasi bliscy, sąsiedzi, napotkani nieznajomi. Stale podejmują wysiłek, by uczynić codzienność lepszą, zadbać o rodzinę czy wspólną przestrzeń. Trud, który często wydaje się tak oczywisty, że go nie zauważamy nazywany jest „niewidzialna pracą”. Dziś obchodzimy jej święto.

„Ojciec Ignacy” - Polak, który stworzył przemysł naftowy200 lat temu urodził się Ignacy Łukasiewicz. Farmaceuta, którego ambicją było ofiarowanie światu taniego, bezpiecznego źródła światła. W 1853 roku wymyślił lampę naftową. Wynalazek, który zapoczątkował narodziny światowego przemysłu naftowego. A to nie jedyne zasługi tego niezwykłego Polaka…. Więcej o tej postaci znajdziesz w prezentacji przygotowanej przez pracowników filii nr 1. Zapraszam!

Już są! Komiksowe nowości w Filii nr 1Dziś prezentujemy gratkę dla fanów komiksów. Na naszych półkach pojawiły się kolejne odsłony dobrze znanych i lubianych serii tj. Kajko i Kokosz, Przygody smerfów czy Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Nie zabrakło też nowych tytułów dla dzieci i propozycji dla dorosłych fanów komiksu. Zapraszamy!

Biblioteczny kalendarz adwentowyŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Czas oczekiwania na nie, zaczyna się dokładnie dzisiaj, w pierwszą niedzielę adwentową. W tym roku Adwent będzie trwał 27 dni - od 28 listopada, do 24 grudnia. Przez ten okres, zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszego Bibliotecznego Kalendarza Adwentowego. Każdego dnia będziemy w nim prezentować krótką informację dotyczącą tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.

Nowości wydawnicze w Filii nr 1Filia nr 1 zaprasza do półek z nowościami wydawniczymi. Wśród nich można znaleźć: literaturę obyczajową, kryminalną, popularnonaukową, książki dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, w której bliżej przedstawiamy wybrane nowości i proponujemy kilka wartych uwagi tytułów sprzed lat.

Aplikacja Sowa MOBI

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0