Memoriał szachowyW sobotę, 24 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 rozegrany zostanie XXIII Memoriał im. Józefa Gromka w szachach. Start zawodów – godzina 10.00.

Chórzyści zapraszają na jubileuszCzłonkowie Chóru Gaude Vitae mają zaszczyt zaprosić za pośrednictwem biblioteki na uroczystości jubileuszowe. 28.10 o godzinie 9.00 zaplanowano mszę św. w Klasztorze ojców Kapucynów w Rozwadowie.

3.11 o godzinie 17.00 odbędzie się zaś koncert z dedykacją „Śpiew jest radością” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

W stronę Niepodległej12 października w bibliotece Konferencja „W stronę Niepodległej – gospodarka, przedsiębiorczość, kapitał” z udziałem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego. Rejestracja uczestników od godziny 10.00, otwarcie konferencji zaplanowano na godzinę 11.00.

Witaj Szkoło szachowy turniej 15 września w bibliotece zostanie rozegrany szachowy turniej „Witaj Szkoło” o puchar Prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Początek zawodów – godzina 10.

Uprawnieni do gry: turniej otwarty w dwóch grupach wiekowych: A – 1998 – 2003 r. oraz ; B – 2004 i młodsi.

Ogólnopolski Konkurs na tekst lub filmik promujący współczesną książkę dla młodzieży pt. „Link do literatury”Organizatorem konkursu „Link do literatury” jest grupa Młodzieżowej Dywersji Literackiej, działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku. Konkurs odbywa się w ramach projektu “Link do literatury - młodzieżowa dywersja literacka”, dofinansowanego z Programu Partnerstwo dla Książki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 13 - 19 lat.

Konkurs poetyckiStowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Mariana Berkowicza „O Dmuchawce Skojarzeń”. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany zarówno do osób przed, jak i po debiucie, zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach twórczych. Jedynym warunkiem jest ukończenie przez uczestnika 16 lat.

Diecezjalna Parafiada Szachowa 2018 26 maja w obiekcie MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli rozegrana zostanie rozegrana Diecezjalna Parafiada Szachowa. Rozpoczęcie zawodów planowane jest na godzinę 10.  Uprawnieni do gry: turniej otwarty w dwóch grupach wiekowych: A – 1998 – 2002 r. oraz ; B – 2003 i młodsi. System rozgrywek: szwajcarski na dystansie 7 rund; tempo gry: 15 minut dla każdego zawodnika.

Luty 2019