Wspomną ofiary holokaustuObchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu organizowane są już po raz jedenasty. Ich pomysłodawcą i głównym organizatorem  jest prof. Wacław Wierzbieniec z Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2012 r. włączył się w ich organizację także Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Konsultacje z ministremW najbliższą środę, 23 stycznia 2019 o godzinie 11.00 w MBP Stalowa Wola odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 z udziałem Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński. W konsultacjach może uczestniczyć każdy, po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie ministerstwa: www.miir.gov.pl/ksrr.

Sikorski Model Show w bibliotece7. edycja Sikorski Model Show odbędzie się 19 stycznia 2019 roku w Stalowej Woli, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza ul. ks. J. Popiełuszki 10.

W programie konkurs modelarski, grupy rekonstrukcyjne, warsztaty dla dzieci, eksponaty historyczne, giełda modelarska i wiele więcej, a to wszystko w jednym miejscu! Początek imprezy godzina 9, zakończenie planowane jest na godzinę 14. Wstęp wolny.

Konferencja o drzewach10 stycznia o godzinie 17.00 w bibliotece przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 odbędzie się konferencja dotycząca wyników inwentaryzacji dendrologicznej Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli. Prelegentem będzie dr inż. Arch. Kraj. Wojciech Bobek. Na spotkanie zaprasza Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Chcesz do wojska? Przyjdź do biblioteki!W poniedziałek, 3 grudnia i wtorek,  4 grudnia od godziny 10.00 do 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli będzie czynny punkt informacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku. Każdy kto planuje swoją przyszłość zawodową związać z armią, może przyjść do MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 i tu zasięgnąć informacji jak zostać żołnierzem.

Memoriał szachowyW sobotę, 24 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 rozegrany zostanie XXIII Memoriał im. Józefa Gromka w szachach. Start zawodów – godzina 10.00.

System rozgrywek: szwajcarski na dystansie 7 rund; tempo gry: 15 minut dla każdego zawodnika.

Chórzyści zapraszają na jubileuszCzłonkowie Chóru Gaude Vitae mają zaszczyt zaprosić za pośrednictwem biblioteki na uroczystości jubileuszowe. 28.10 o godzinie 9.00 zaplanowano mszę św. w Klasztorze ojców Kapucynów w Rozwadowie.

3.11 o godzinie 17.00 odbędzie się zaś koncert z dedykacją „Śpiew jest radością” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Kwiecień 2019