Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Świętują w MBPZapraszamy na spotkanie otwarte z okazji jubileuszu 5-lecia Stowarzyszenia "Nasze Miasto" oraz Grupy Stalowa Wola Przyroda, które odbędzie się 17 listopada (czwartek) godzina 17:30 w Sali spotkań nr 2 MBP w Stalowej Woli. 

Szanowni Państwo,

W związku z prowadzonymi na terenie Miasta Stalowej Woli badaniami ankietowymi dotyczącymi potencjalnych problemów społecznych występujących wśród mieszkańców, zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnienie linku do badania internetowego na Państwa portalu internetowym. Badanie jest realizowane na zlecenie Gminy Stalowa Wola, na rzecz opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Stalowej Woli na lata 2023-2028.

Link do kwestionariusza ankiety: https://stalowawola-badanie.webankieta.pl/

Dziękujemy za współpracę oraz wkład w realizację polityki społecznej naszego Miasta.

Szachiści w bibliotece zagrają o Puchar Prezydenta W niedzielę, 16 stycznia od godziny 10, w MBP zostanie rozegrany IX  Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Uprawnieni do gry: turniej otwarty w grupie OPEN z podziałem na klasyfikacje wiekowe. System rozgrywek: szwajcarski na dystansie 7 rund; tempo gry: 12' +2" sekundy na ruch dla każdego zawodnika.

Klasyfikacja wyników: W 3 grupach wiekowych: A: ur. 2001 i starsi, B: 2002 – 2008, C: 2009 i młodsi. System oceny (punktacja): – za wygraną partię zawodnik otrzymuje 1 pkt, za remis 0,5 pkt, za przegraną – 0 pkt

Gmina Stalowa Wola w partnerstwie z Zespołem Interdyscyplinarnym oraz Powiatem Stalowowolskim organizują lokalną konferencję edukacyjną pn. „Oswoić się z pomocą”. Konferencja odbędzie się w dniu 21 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Popiełuszki 10, na II piętrze. Składa się ona z dwóch bloków tematycznych spotkań, mających formę krótkich wykładów, które stanowią jedynie zapoznanie z prezentowaną tematyką oraz zachętę do korzystania z pomocy i uczestniczenia w oferowanych zajęciach czy warsztatach.

Napisz opowiadanie i wygraj bon na 400 złMasz 8-12 lat i chcesz wygrać kartę prezentową do Empiku o wartości 400 złotych? Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zachęca do udziału w literackim konkursie, który ogłosiła pisarka Monika Kamińska.

Co trzeba zrobić? Należy napisać opowiadanie na temat: życzenie babci Marianny – opisz, o co poprosiła babcia Marianna, kiedy w dzieciństwie weszła w niebieskie drzwi. Dla tych, którzy znają książkę „Tajemnica niebieskich drzwi” Moniki Kamińskiej, będzie to proste zadanie.

Przedszkole Terapeutyczne Ene - Due - Rabe zaświeci Stalową Wolę na niebiesko!Przedszkole Terapeutyczne Ene - Due - Rabe w Stalowej Woli zaprasza do wspólnego świętowania Stalowowolskiego Tygodnia Wiedzy o Autyzmie w dniach 6 -10 kwietnia.
W tym roku proponuje warsztaty wspierające rodziców dzieci z autyzmem oraz szkolenie dla profesjonalistów. Wszystko w ścisłym reżimie sanitarnym i z ograniczoną ilością osób.

Powstanie mural Marcelego SiedlanowskiegoKim był Marceli Siedlanowski, którego imię nosi stalowowolska ulica, a położone przy niej osiedle nazywamy popularnie „Siedlanką”? Postać kluczową dla historii Stalowej Woli, określaną jako jej założyciela, przypomni projekt „Marcel Siedlanowski – żołnierz i budowniczy Niepodległej”. Inicjatywa Miejskiego Domu Kultury otrzymała dofinansowanie w ramach zadania  „Koalicje dla Niepodległej” z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022.

Festiwal Tyrmanda w MDKBiblioteka jest współorganizatorem Festiwalu Tyrmanda w Stalowej Woli, który proponuje Państwu Miejski Dom Kultury. Festiwal Tyrmanda w Stalowej Woli zaplanowano jako święto literatury, jazzu i architektury. Znakomici goście spotkają się z publicznością, by w duchu twórczości pisarza rozmawiać o… no właśnie… jakże trudno wybrać dziedzinę spośród bogactwa jego zainteresowań. Liczne legendy towarzyszące życiu i twórczości Leopolda Tyrmanda uczyniły pisarza osobliwym zjawiskiem w ponurych czasach budowy komunizmu. Z tym wątkiem zmierzą się podczas festiwalu Marcel Woźniak i Dariusz Pachocki – najwybitniejsi biografowie Tyrmanda.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech