Świętują w MBPZapraszamy na spotkanie otwarte z okazji jubileuszu 5-lecia Stowarzyszenia "Nasze Miasto" oraz Grupy Stalowa Wola Przyroda, które odbędzie się 17 listopada (czwartek) godzina 17:30 w Sali spotkań nr 2 MBP w Stalowej Woli.

Szanowni Państwo,

W związku z prowadzonymi na terenie Miasta Stalowej Woli badaniami ankietowymi dotyczącymi potencjalnych problemów społecznych występujących wśród mieszkańców, zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnienie linku do badania internetowego na Państwa portalu internetowym. Badanie jest realizowane na zlecenie Gminy Stalowa Wola, na rzecz opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Stalowej Woli na lata 2023-2028.

Link do kwestionariusza ankiety: https://stalowawola-badanie.webankieta.pl/

Dziękujemy za współpracę oraz wkład w realizację polityki społecznej naszego Miasta.

Szachiści w bibliotece zagrają o Puchar Prezydenta W niedzielę, 16 stycznia od godziny 10, w MBP zostanie rozegrany IX  Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Uprawnieni do gry: turniej otwarty w grupie OPEN z podziałem na klasyfikacje wiekowe. System rozgrywek: szwajcarski na dystansie 7 rund; tempo gry: 12' +2" sekundy na ruch dla każdego zawodnika.

Klasyfikacja wyników: W 3 grupach wiekowych: A: ur. 2001 i starsi, B: 2002 – 2008, C: 2009 i młodsi. System oceny (punktacja): – za wygraną partię zawodnik otrzymuje 1 pkt, za remis 0,5 pkt, za przegraną – 0 pkt

Gmina Stalowa Wola w partnerstwie z Zespołem Interdyscyplinarnym oraz Powiatem Stalowowolskim organizują lokalną konferencję edukacyjną pn. „Oswoić się z pomocą”. Konferencja odbędzie się w dniu 21 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Popiełuszki 10, na II piętrze. Składa się ona z dwóch bloków tematycznych spotkań, mających formę krótkich wykładów, które stanowią jedynie zapoznanie z prezentowaną tematyką oraz zachętę do korzystania z pomocy i uczestniczenia w oferowanych zajęciach czy warsztatach.

Napisz opowiadanie i wygraj bon na 400 złMasz 8-12 lat i chcesz wygrać kartę prezentową do Empiku o wartości 400 złotych? Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zachęca do udziału w literackim konkursie, który ogłosiła pisarka Monika Kamińska.

Co trzeba zrobić? Należy napisać opowiadanie na temat: życzenie babci Marianny – opisz, o co poprosiła babcia Marianna, kiedy w dzieciństwie weszła w niebieskie drzwi. Dla tych, którzy znają książkę „Tajemnica niebieskich drzwi” Moniki Kamińskiej, będzie to proste zadanie.

Przedszkole Terapeutyczne Ene - Due - Rabe zaświeci Stalową Wolę na niebiesko!Przedszkole Terapeutyczne Ene - Due - Rabe w Stalowej Woli zaprasza do wspólnego świętowania Stalowowolskiego Tygodnia Wiedzy o Autyzmie w dniach 6 -10 kwietnia.
W tym roku proponuje warsztaty wspierające rodziców dzieci z autyzmem oraz szkolenie dla profesjonalistów. Wszystko w ścisłym reżimie sanitarnym i z ograniczoną ilością osób.