Godzinami o książkach – Czytamy!W środę, 12 grudnia o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. W grudniowy wieczór będziemy rozmawiać o książkach, które wpisały się na listę lektur DKK w 2018 roku, wybierzemy najbardziej ciekawą, najbardziej zaskakującą.

Godzinami o książkach – „Skrawki”W środę, 21 listopada o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowa z cyklu „Godzinami o książce” toczyć się będzie wokół powieści Sigrid Combüchen pt. „Skrawki”.  Jest to historia wieloletniej korespondencji szwedzkiej pisarki i starszej kobiety.

Tajemnice papieru - warsztatyKiedy powstał papier? Z jakich surowców się składa? W jaki sposób jest wytwarzany? Na te pytania i wiele innych, odpowiemy na warsztatach czerpania papieru pod opieką plastyka. Celem działań jest przybliżenie dzieciom w ciekawy i pouczający sposób historii nieistniejącego dziś rzemiosła.

Spotkanie autorskie z Katarzyną BoniMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z Katarzyną Boni, reporterką i dziennikarką, autorką książki „Ganbare! Warsztaty umierania”. Od trzynastu lat podróżuje, od jedenastu pisze o podróżach m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „National Geographic” i „Kontynentów”.

Czerwiec 2019