Godzinami o książkach – „Skrawki”W środę, 21 listopada o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowa z cyklu „Godzinami o książce” toczyć się będzie wokół powieści Sigrid Combüchen pt. „Skrawki”.  Jest to historia wieloletniej korespondencji szwedzkiej pisarki i starszej kobiety.

Tajemnice papieru - warsztatyKiedy powstał papier? Z jakich surowców się składa? W jaki sposób jest wytwarzany? Na te pytania i wiele innych, odpowiemy na warsztatach czerpania papieru pod opieką plastyka. Celem działań jest przybliżenie dzieciom w ciekawy i pouczający sposób historii nieistniejącego dziś rzemiosła.

Spotkanie autorskie z Katarzyną BoniMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z Katarzyną Boni, reporterką i dziennikarką, autorką książki „Ganbare! Warsztaty umierania”. Od trzynastu lat podróżuje, od jedenastu pisze o podróżach m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „National Geographic” i „Kontynentów”.

Kiermasz „Drugie życie książki”Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Marcelego Siedlanowskiego 3 A zaprasza w dniach 8 – 18 maja w godzinach otwarcia biblioteki  na kiermasz książek „Drugie życie książki”. Kiermasz będzie czynny w poniedziałek 9ᴼᴼ - 18ᴼᴼ, wtorek 9ᴼᴼ - 18ᴼᴼ, środa 9ᴼᴼ-  18ᴼᴼ czwartek 9ᴼᴼ - 18ᴼᴼ, piątek 9ᴼᴼ - 18ᴼᴼ,  sobota 9ᴼᴼ - 15ᴼᴼ lub do wyczerpania zapasów. Zapraszamy na kiermasz!

Kobieco i wiosennie w Filii nr 2Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli serdecznie zaprasza swoich członków i sympatyków na spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 8 marca o godzinie 18.00 w czytelni Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. M. Siedlanowskiego 3. Zachęcamy do prezentacji swoich utworów, zwłaszcza w tematyce wiosennej czy kobiecej – zapraszają członkowie „Witryny”.

Tarnobrzeskie kobietyMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zaprasza na „Tarnobrzeskie kobiety” – wieczór autorski Beaty Grzywacz z Tarnobrzega. Spotkanie odbędzie się  w czwartek, 8 lutego o godzinie 17.30 w czytelni Filii nr 2 MBP przy ul. Siedlanowskiego 3 w Stalowej Woli.

Luty 2019