Jesień oczami podopiecznych ŚDS-ów20 października podsumowano wyniki konkursu „Jesień wierszem malowana”, który został zorganizowany przez Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli dla podopiecznych czterech Środowiskowych Domów Samopomocy: Nr 1 i 2 w Stalowej Woli, Bojanowie oraz Nisku.
Komisja konkursowa złożona z pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli: Elżbiety Ferlejko, Beaty Życzyńskiej oraz Renaty Zdziechowicz dokonała niełatwego wyboru laureatów spośród nadesłanych wierszy.

Obdarowani książkami14 czerwca w Filii Nr 5 gościliśmy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Stalowej Woli wraz z Joanną Zipser - instruktorem terapii zajęciowej. Okazją do spotkania była 19. edycja Święta Wolnych Książek. Po głośnym czytaniu wierszy z tomiku poezji ŚDS nr 2 podarowane zostały książki. Życzymy miłej lektury.

W krainie baśniDzieci z Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli odwiedziły Filię Nr 5. „Mądre Sowy”, „Motylki”, „Muchomorki’ oraz „Żabki” dowiedziały, że czytelnikiem można zostać w każdym wieku. Przedszkolaki wykazały się znakomitą znajomością baśni sprawnie rozwiązując zagadki i quizy, wysłuchały lubianych baśni - Czerwony Kapturek i Trzy małe świnki w wydaniu z muzyką i efektami dźwiękowymi. Na zakończenie wycieczki zostały rozdane dyplomy oraz nagrody uczestnikom VI edycji konkursu plastycznego dla Przedszkola Nr 4 pt. : „W krainie baśni”.

Wykonali portrety misiaPo raz 12 MBP Filia nr 5 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego : "Portret Pluszowego Misia". Skierowany on jest do dzieci z 4 grup Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli w wieku od 3 do 6 lat ("Żabki", "Motylki", "Muchomorki", "Mądre Sowy"). Rozdanie nagród nastąpiło tradycyjnie 25 listopada kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do konkursu przystąpiło 49 dzieci z 4 grup przedszkolnych.

Odwiedziny przedszkolaków10 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli odwiedziły bibliotekę Filię nr 5 na osiedlu "Hutnik".

Przedszkolaki dowiedziały się kto może zapisać się do biblioteki, w jaki sposób, a gdy zostanie się czytelnikiem jakie zasady obowiązują. Oczywiście doskonale wiedziały, że książkę należy szanować, dbać o jej czystość i terminowy zwrot.

Podsumowanie misiowego konkursu25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji w przedszkolach i bibliotekach organizuje się dzień misia. Po raz 11 MBP Filia nr 5 dokonała podsumowania konkursu plastycznego: "Portret Pluszowego Misia". Był to konkurs skierowany do dzieci z 4 grup Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli w wieku od 3 do 6 lat ("Żabki", "Motylki", "Muchomorki", "Mądre Sowy").

Dzień Misia w Filii nr 527 listopada w Filii Nr 5 nastąpiło rozdanie nagród dzieciom z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli. W październiku 2019 roku MBP Filia Nr 5 zaprosiła przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Portret Pluszowego Misia”. Jest to już kolejna edycja z okazji obchodzonego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do konkursu przystąpiło 60 dzieci z 4 grup przedszkolnych.