Filia nr 5 - impreza listopadowa "Dzień Postaci z Bajek"6 i 7 listopada dzieci z klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Stalowej Woli odwiedziły bibliotekę z okazji święta postaci bajkowych. Święto to jest doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom, że warto czytać i marzyć. Po zapoznaniu się z prezentacją o najbardziej znanych postaciach z baśni, bajek i legend, uczniowie przenieśli się do krainy baśni, gdzie czekały na nie bardzo trudne zadania do wykonania.

Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 5Z okazji Dnia Głośnego Czytania obchodzonego 29 września dzieci z Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli odwiedziły bibliotekę Filię nr 5 na os. Hutnik. Dzieci obejrzały wystawkę nowości czytelniczych, a następnie wysłuchały historii o pająku, który bał się pająków, o Kurczaku Karolku, jego mamie i o tym jak po raz pierwszy poszedł on do przedszkola, wspólnie z Pająkiem Patrykiem wesoło się bawiły, a na stronach bajeczki "Dzikie zwierzaki" maluszki poszukiwały ukrytych zwierzątek.

Uczymy się korzystać z katalogu bibliotecznego w Filii nr 5Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Hutniczek" na os. Hutnik odwiedziły bibliotekę MBP Filię Nr 5. Zapoznały się z katalogiem naszej biblioteki dostępnym on-line, a także możliwościami jakie program biblioteczny Sowa daje czytelnikowi i bibliotekarzowi. Dzieci pomagały naklejać kody kreskowe i udostępniać książki. Kolejnym zadaniem było wyszukiwanie w katalogu Sowa informacji o książkach dostępnych w bibliotece.

Kapeluszowa parada4 lipca 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 5 w Stalowej Woli zaprosiła podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli do udziału w paradzie kapeluszy pod hasłem "Kapelusze małe, duże". Na miejsce zbiórki oprócz uczestników z ośrodka z panią dyrektor ŚDS Nr 2, przybyły również dzieci z Przedszkola Nr 4, zaprzyjaźnieni czytelnicy i życzliwi mieszkańcy osiedla "Hutnik".

Filia nr 5 - wycieczka z 17 maja 2018 r.Dzieci z Przedszkola Nr 4 odwiedziły Filię Nr 5 na os. Hutnik 17 maja 2018 r.. Wypożyczalnia w tym dniu wyglądała jak prawdziwa kraina baśni udekorowana motylkami i postaciami z bajek. Czekało tu wiele niespodzianek : wystawa prac konkursowych "W krainie baśni", ciekawe książki dla dzieci, zagadki obrazkowe, kolorowanki, pamiątkowe medaliony z baśniowym smokiem i kolorowe zakładki.

Filia nr 5 - pogadanka 10 maja 2018 rW czasie Tygodnia Bibliotek 10 maja 2018 r. bibliotekarka MBP Filii Nr 5 pani Ania odwiedziła podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli. Spotkanie odbyło się na temat : "But jest ważny, bez butów daleko nie zajdziesz". Omówiona została historia i przeznaczenie różnych rodzajów obuwia. Uczestnikom pogadanki wręczone zostały pamiątkowe zakładki do książek.

Filia nr 5 wystawaGościnnie w Filii nr 5 pokonkursowa wystawa fotograficzna : "Wiosna w obiektywie", w ramach projektu rozwoju zainteresowań fotografią i przyrodą zrealizowana przez Przedszkole nr 4 w Stalowej Woli. Na wystawie prace dzieci z czterech grup "Mądre Sowy", Motylki", "Muchomorki", "Żabki".

Tydzień czytania 2017 Filia 5W tym roku podczas Tygodnia Głośnego Czytania dzieci z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli odwiedził na zaproszenie MBP Filii Nr 5, niezwykły gość tajemnicza królowa z dalekiego kraju. Królowa przybyła przeczytać najnowsze przygody Wilka, którego dzieci kochają za jego niezwykłe przygody i ujmującą osobowość.

30 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę MBP Filia Nr 5 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli 4 grupy przedszkolne od 3-latków do 6-latków. Dzieci wysłuchały historii pluszowego misia, żywo dyskutowały  o misiach znanych im z bajek, poznały nowe dla nich misie - te ukochane przez ich rodziców i dziadków. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki z ulubionej bajki "Masza i Niedźwiedź".

W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości, grupa 3-latków „Żabki” z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli odwiedziła bibliotekę. Dzieci z dumą niosące flagi naszego kraju, uczestniczyły w lekcji bibliotecznej „Polska – moja ojczyzna”. Zapoznały się z wierszem „Katechizm polskiego dziecka” oraz dowiedziały się podstawowych wiadomości o naszej ojczyźnie i symbolach narodowych.

Uczniowie stalowowolskich szkół i przedszkoli uczestniczą w przyjęciach urodzinowych Kubusia Puchatka organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza.

11 października takie spotkanie odbyło się w Filii nr 5 na osiedlu Hutnik. Dzieciaki z klasy drugiej, z pobliskiej PSP nr 5 przez niemal 2 godziny świetnie bawiły się na urodzinowym przyjęciu Kubusia Puchatka. Było wspólne rozwiązywanie krzyżówek, zabawa w przyczepianie Kłapouchemu ogona czy rebusy. Klasa w której uczy się 18 chłopców słuchała z zainteresowaniem fragmentu audiobooka i uczestniczyła w konkursie wyciągania słodkiego miodu z ulu pełnego papierowych pszczół.

Z okazji Tygodnia Bibliotek 11 maja 2016 r. do MBP Filii Nr 5 na os. Hutnik przyszły z wycieczką do biblioteki dzieci z Przedszkola nr 4: „Biedronki’, „Pszczółki” oraz najmłodsze „Misie”. Dzieci wysłuchały i obejrzały bajeczkę o przygodach trzech świnek. Teatrzyk bajkowy wzbudził żywą reakcję dzieci. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki z ukochanymi przez siebie bohaterami.

Luty 2019