Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 19:00, wt.-pt. 09:00 do 19:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 13:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Odwiedziny przedszkolaków10 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli odwiedziły bibliotekę Filię nr 5 na osiedlu "Hutnik".

Przedszkolaki dowiedziały się kto może zapisać się do biblioteki, w jaki sposób, a gdy zostanie się czytelnikiem jakie zasady obowiązują. Oczywiście doskonale wiedziały, że książkę należy szanować, dbać o jej czystość i terminowy zwrot.

Podsumowanie misiowego konkursu25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji w przedszkolach i bibliotekach organizuje się dzień misia. Po raz 11 MBP Filia nr 5 dokonała podsumowania konkursu plastycznego: "Portret Pluszowego Misia". Był to konkurs skierowany do dzieci z 4 grup Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli w wieku od 3 do 6 lat ("Żabki", "Motylki", "Muchomorki", "Mądre Sowy").

Dzień Misia w Filii nr 527 listopada w Filii Nr 5 nastąpiło rozdanie nagród dzieciom z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli. W październiku 2019 roku MBP Filia Nr 5 zaprosiła przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Portret Pluszowego Misia”. Jest to już kolejna edycja z okazji obchodzonego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do konkursu przystąpiło 60 dzieci z 4 grup przedszkolnych.

Dzień Głośnego Czytania w Filii Nr 529 września obchodzony jest ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Święto to ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. W ramach  tego dnia w piątek 27 września bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli. W tym roku czytaliśmy wiersze Marii Konopnickiej. Pomimo tego, że poetka tworzyła na przełomie XIX i XX wieku, wiele z jej rymowanek i wierszy dzieci nadal znają i lubią.

W krainie baśni - IV edycja konkursu plastycznego w MBP Filii Nr 5 9 maja w Tygodniu Bibliotek MBP Filię Nr 5 na os. Hutnik odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli. Stało się już tradycją iż w tym pięknym miesiącu dokonujemy podsumowania całorocznego głośnego czytania przez panie bibliotekarki w przedszkolu. Przedszkolaki z zaangażowaniem wykonały prace plastyczne do konkursu pt. : "W krainie baśni" - IV edycja.

Hej kolęda, kolęda… na Hutniku10 stycznia 2019 na placu przed MBP Filią Nr 5 odbyło się przedstawienie „Kolędnicy” przygotowane we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli oraz Publiczną Szkołą Podstawową Nr 5 im. Energetyków w Stalowej Woli. Herod, Żyd, Żołnierz, Turoń, Pastereczka, Diabeł, Anioł, Śmierć, Dziad, Cyganka przeszli w kolorowej i głośnej paradzie chodnikami osiedla Hutnik.

Dzień Pluszowego Misia w Filii Nr 5W listopadzie 2018 roku MBP Filia Nr 5 ogłosiła konkurs plastyczny pt.: „Portret Pluszowego Misia” dla dzieci z Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli. Była to kolejna edycja konkursu z okazji obchodzonego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do konkursu przystąpiło 48 dzieci. Nagrodzono ogółem 16 prac w czterech grupach wiekowych (oceny równorzędne).

Filia nr 5 - impreza listopadowa "Dzień Postaci z Bajek"6 i 7 listopada dzieci z klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Stalowej Woli odwiedziły bibliotekę z okazji święta postaci bajkowych. Święto to jest doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom, że warto czytać i marzyć. Po zapoznaniu się z prezentacją o najbardziej znanych postaciach z baśni, bajek i legend, uczniowie przenieśli się do krainy baśni, gdzie czekały na nie bardzo trudne zadania do wykonania.

Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 5Z okazji Dnia Głośnego Czytania obchodzonego 29 września dzieci z Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli odwiedziły bibliotekę Filię nr 5 na os. Hutnik. Dzieci obejrzały wystawkę nowości czytelniczych, a następnie wysłuchały historii o pająku, który bał się pająków, o Kurczaku Karolku, jego mamie i o tym jak po raz pierwszy poszedł on do przedszkola, wspólnie z Pająkiem Patrykiem wesoło się bawiły, a na stronach bajeczki "Dzikie zwierzaki" maluszki poszukiwały ukrytych zwierzątek.

Uczymy się korzystać z katalogu bibliotecznego w Filii nr 5Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Hutniczek" na os. Hutnik odwiedziły bibliotekę MBP Filię Nr 5. Zapoznały się z katalogiem naszej biblioteki dostępnym on-line, a także możliwościami jakie program biblioteczny Sowa daje czytelnikowi i bibliotekarzowi. Dzieci pomagały naklejać kody kreskowe i udostępniać książki. Kolejnym zadaniem było wyszukiwanie w katalogu Sowa informacji o książkach dostępnych w bibliotece.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0